6-12 Ağustos 2012 Steam’de En Çok Satılan Oyunlar Listesi

OG-site-YT-banner

Yaz ayları oyuncular için genellikle sönük geçen aylar olduğundan ve çok fazla yeni oyun çıkmadığından, satış rakamları da biz oyuncuları pek heyecanlandırmıyor. Ancak geçtiğimiz hafta Steam’de en çok satılan oyunlar listesinde hayli ilginç bir tablo mevcut. Öncelikle satış geçtiğimiz haftanın en çok satan oyunlarına bir göz atalım :

 

Steam

 

1.Counter-Strike Global Offensive
2.The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard
3.Arma II Combined Operations
4.Borderlands 2
5.Orcs Must Die! 2
6.Counter-Strike Complete
7.PAYDAY: The Heist
8.Sleeping Dogs
9.The Elder Scrolls V: Skyrim
10.Legends of Pegasus

 

İlk sırada bir efsaneyi, Counter Strike serisinin yeni oyunu Global Offensive’i görüyoruz. Günümüz standartlarında çıkacak olan bir Counter Strike oyununun artık heyecan yaratmayacağını ve başarısız olacağını söyleyen otoritelerin aksine, geçtiğimiz haftanın en çok satan, daha doğrusu ön sipariş alan oyunu olmayı başarmış CS:GO.

 

İkinci sırada ise bir oyun değil, bir DLC yer almakta. Skyrim’in Dawnguard DLC’si, geçtiğimiz hafta Steam’de en çok satılan oyunlar listesinde ikinci sırada yer almış. Bir DLC için son derece büyük bir başarı.

 

Geldik geçtiğimiz haftanın üçüncüsüne. Benim dikkatimi çeken en ilginç noktada burada başlıyor. Modların, oyunları nasıl canlandırdığının adeta bir göstergesi olarak, geçtiğimiz haftanın en çok satan oyunları arasında  Arma II Combined Operations yer alıyor. DayZ modunun çıkmasının ve büyük ilgi görmesinin ardından tekrar adını duyurma şansı yakalayan Arma 2’nin satışları bakalım daha ne kadar bu seviyede yer alacak.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...