Bir Efsanenin Doğum Günü : Lego 80 Yaşında!

OG-site-YT-banner

Bugün 20’li yaşlarında olan birçok oyuncu, çocukluğunda her ne kadar video oyunlarına ulaşmakta büyük zorluk çekmemiş olsa da, ona video oyunlarını bir süre de olsa bıraktıran ve belkide yaratıcılığa ilk somut adım atmasını sağlayan LEGO’ları bir süre bile olsun oynamıştır.

 

 

Temelinde küçük parçaları birleştirerek, sınırını sadece hayal gücümüzün çizdiği cisimler üretmek birçoğumuza son derece keyifli vakit geçirtmişti. Hatta öyle ki, LEGO’yu çocukluğunda bırakmayan insanların sayısı da hiç azımsanmayacak düzeyde. Yani insanlar büyüdükleri zaman bile LEGO parçalarını birleştirip, birşeyler üretme tutkularından birşey kaybetmeyebiliyorlar.

 

Son yıllarda oyun dünyasına da çeşitli film uyarlamalarıyla giriş yapan ve oyun dünyasında da kendine sağlam bir yer edinen LEGO, bugün 80 yaşına basıyor!

 

1932 yılında marangoz Ole Kirk Christiansen tarafından kurulan LEGO’nun günümüzde geldiği yer göz önüne alınırsa, sanıyoruz ki basit bir oyuncaktan bu seviyeye geleceği kimsenin tahmin edebileceği bir durum değildi.

 

LEGO’nun 80. yılına özel olarak hazırladığı ve içinde LEGO’nun kuruluş hikayesini içeren video ile sizleri başbaşa bırakıyor, LEGO’ya bir kez daha “İyi ki doğdun!” diyoruz.

 

[youtube id=”NdDU_BBJW9Y” width=”600″ height=”350″]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...