Black Ops 2, Modern Warfare 3’ten %14 Daha Az Kazandırdı

OG-site-YT-banner

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da EA’yı geride bırakan Call of Duty serisinin tek rakibi adeta kendisi! Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve sadece oyun değil, eğlence sektörünün de rekorlarını alt üst eden Modern Warfare 3’ün, ilk haftasında geçemediğini söylemiştik. Şimdi ise daha geniş bir bakışla ve daha uzun süreli rakamlarla konuşma zamanı. Çünkü ilk 15 gün geride kaldı ve Black Ops 2 yapımcısına, Modern Warfare 3’ten %14 daha az kazandırdı.

 

 

Gamasutra‘nın haberine göre Black Ops 2, Xbox 360’ta 4.5 milyon, PS3’te ise 2.9 milyon adet satışa ulaştı. Bu, yeni oyunun, 2 konsol toplamında 8.8 milyonluk satış rakamına ulaşan Modern Warfare 3’ün, %14 gerisinde kaldığı anlamına geliyor. Ayrıca yine konsolları ele aldığımızda, 2010 yılında piyasaya çıkan Black Ops serisinin ilk oyunu da, Black Ops 2’den daha yüksek bir satış başarısı göstermiş durumda.

 

 

Her ne kadar satış rakamlarında düşüş yaşansa da, Call of Duty serisi, yine yılın en çok satan oyunu olmayı çoktan başarmış durumda. Bu düşüşün bir başarısızlık olarak görülmesinin bir hata olacağını sizlere hatırlatmak isteriz. Zira kendisinden daha çok satan bir oyun bu yıl piyasaya çıkmadı. Seneye gelecek olan GTA V, bakalım ibreleri ne yöne çevirecek.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...