DayZ İçin Düşünülen Yenilikler Açıklandı

OG-site-YT-banner

dayz-600x300
İlk başta ArmA II’nin modu olarak başlayan DayZ , elde ettiği başarının ardından ”Standalone” ismi ile kendi başına bir oyun olarak satılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Steam üzerinden ”Alpha” sürümü ile çıkışını yapan oyun , bir çok sorunla beraber gelmesine rağmen iyi bir satış başarısını elde etmişti. DayZ’in yapımcısı olan Rocket , oyunda yer alacak yenilikleri forum üzerinden açıkladı.

Belirtilenlere göre yapımcıların ilk hedefi , oyuna daha fazla zombi eklemek olacak. Ancak bunu yapmak pek te kolay olmayacak gibi duruyor. Çünkü oyundaki her bir zombinin ayrı bir yapay zekası ve ayrı bir eşya tablosu olmasından dolayı sunucuların ve oyun clientının bu kadar fazla sayıdaki zombileri kaldırması zorlaşıyor. Eğer işler düzgün gitmez ise Rocket’in bu planı ilerdeki bir döneme geciktirilebilirmiş.

Dean Hall’ın üzerinde çalıştığı diğer bir konu ise daha iyi sunucular olacak. Bunun 2014 yılının ilk aylarında oyunculara sunulması bekleniyor. Bunun yanında güvenliği artıracak olan yeni bir anti-cheat sistemi de bu yılın son ayları için düşünülüyor. Belirtilenlere göre DayZ’in bu yeni anti-cheat sistemi , Valve’ın VAC sisteminin geliştirilmiş hali olacak.

Son olarak , yapılan açıklamalarda oyun içi yeniliklerden bahsediliyor. Bu yılın ilk ayları için eşya düşürme sistemindeki yenilikler , hayvanlar ve avlanma sistemi ve son olarakta toplama ve pişirme sistemi düşünülüyor. Yani şu anlık Alpha sürümünde olan DayZ için , güncelleme takvimi oldukça yoğun gözüküyor.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...