Diablo 3, sunucu erişim problemleri oyuncuları çıldırtıyor!

OG-site-YT-banner

Yıllardır beklenen ve ilk betasının çıkış tarihinden itibaren gündemden hiç düşmeyen Diablo 3, 15 Mayıs’ta tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu. Oyunun Türkiye dağıtımcılığını üstlenen Aral İthalat’ın İstanbul Taksim’de yaptığı etkinlikle gece saatlerinde oyunseverlerle buluşmaya başlayan Diablo 3, sunucu bağlantı problemleri yüzünden oyuncuları zor duruma sokuyor.

Diablo 3 sunucu erişim problemi

Single player modu için bile Blizzard sunucularına bağlanmayı şart koşan Diablo 3, daha ilk saatlerde yapılan yoğun giriş nedeniyle oyuna single player modunda başlamayı imkansız kıldı. Oyunu almak için daha gece saatlerinden sıraya giren oyuncular ise evlerine döndüklerinde ve bu tatsız manzarayla karştıklarında soluğu büyük çaplı oyun forumlarına aldılar. Diablo 3’le ilgili onlarca şikayet başlığı açılmasına rağmen gece boyu devam eden sorun, ilerleyen saatlerde biraz düzelse de oyunu ilk olarak oynamak isteyenlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

Blizzard ilerleyen zamanlarda bu sorunları çözecek olsa da, ilk gün yaşanan bu aksaklık Diablo 3’ün görkemli çıkışına gölge düşürmüş oldu.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...