Drakensang Online İnceleme

OG-site-YT-banner

Drakensang Online İnceleme

Uzun yıllardan beri gelen barış bir şeytani gücün uyanışıyla bozulmak üzere. Kötülükler nedeniyle karanlığa hapsedenler şimdi tekrardan uyanıyor ve barış içerisindeki topraklara dehşet yaymak için hazırlanıyor. Her yerde dehşetin haberleri yayılırken kahramanlar bir kez daha meydanlara çağrıldı!

İşte bu diyarların kahramanları bizler olacağız. Hiç bir kurulum dosyası indirmeden ve tamamen web tabanlı olan bir MMORPG oyunu Drakensang. Oyun her şeyi ile tam bir Diablo. Hele ki arayüzünü neredeyse aynı yapmışlar. Bir çok dağıtımcısı bulunan Drakensang, Free To Play olarak oynanıyor. Az öncede bahsettiğim gibi hiç bir indirme sürecinde bulunmuyoruz ancak kısa bir yüklenme süresi mevcut o da pek fazla etki etmiyor açıkçası.

Drakensang online dünyası, insanların bulunduğu toprakları ele geçirmek isteyen bir çok Ejderha ve ürkütücü yaratıklarla dolu. Bu Ejderha’lara karşı koyabilmemiz için 3 farklı sınıfımız bulunuyor. Bunlar; Çember büyücüsü, Ejderha savaşçı ve Korucu. Her bir sınıfın kendine has özellikleri bulunuyor.

Drakensang Online İnceleme

Bu üç sınıfımızdan birini seçiyor ve oyunumuza başlıyoruz.  Bir çok MMORPG oyununda olduğu gibi bize verilen görevleri birer birer yapıp seviyemizi ve çeşitli özelliklerimizi geliştiriyoruz. Oyun sadece görev üstüne kurulmuş değil, yaratıklardan da yüksek tecrübe puanları gelmekte. Dilediğiniz zaman etraftaki yaratıkları kesebilir ve seviyenizi arttırabilirsiniz.

Oyunumuzu 2 farklı bölgede oynayabiliyoruz. Bunlar;  Duria ve Nordlande. Duria bölgesinde Kingshill, Shorfolk, Slifmoor, Teganswall, Willuxshire şehirleri bulunmakta. Ancak Nordlande bölgesinde sadece Torstrond şehri bulunuyor.

Drakensang Online İnceleme

Oyun içinde Türkçe olarak hazırlanmış bir çok yardımcı video bulunuyor. Bu videolar oyunu öğrenmemizi oldukça kolaylaştırıyor. Görev sistemi biraz karışık olsa da oyunun ilerleyişini ve konusunu anlamamızda çok yardımcı oluyor. Kolay ve anlaşılır bir ara yüze sahip olması da oyunu cazip kılan nedenlerden birisi. Diablo’nun arayüzüne çok az bir benzetme var buda kendimizi Diablo atmosferinde hissetmemize olanak sağlıyor. Boss savaşları oldukça çetin geçiyor bu topraklarda. Kendinizden 2 seviye yüksek bir canavarla mücadele verirken bile canımız birden azalıyor ve hatta ölebiliyoruz.

Etrafta dolaşan yaratıklar bize otomatik olarak saldırıyorlar bu yöntem seviye kasmak isteyenler için çok yararlı. Ancak biraz önce de bahsettiğim gibi kendinizden 2 veya 3 seviye yaratıklara karakterinizi güçlendirmeden yanaşmayın sonucu ölüm olabilir.

Şehir tasarımı ise küçücük harita üzerine o kadar güzel yerleştirilmiş ki istediğiniz her şey bir kaç adım ötenizde bulunuyor. Harita üzerinden nereye gideceğimizi kolaylıkla seçebilir ve karakterimizi o yöne ilerletebiliyoruz zaten haritalar küçük olduğu için yaptığımız mesafe de fazla olmuyor. Diablo’da ki gibi devasa zindanları ve mağaraları  burada da görmek mümkün. Ana görevleri yapmak için veya seviye kasmak için girdiğimiz mağaralar o kadar güzel tasarlanmış ki kendinizi oyunun içine koymaktan alamıyorsunuz. Ancak göründükleri kadar masum değil bu mağaralar çünkü içeride 100-150 yaratığın pususuna düşebilir ve kendimizi o yaratıkların içinde bulabiliriz. (Ölmemiz içten bile değil)

Drakensang Online İnceleme

Oyunda daha çok seviye kasmak için bütün MMORPG oyunlarında olduğu gibi grup kurabilir veya herhangi bir gruba katılabiliyoruz. Böylece gruptaki diğer karakterler ile birlikte seviyemizi arttırmış oluyoruz. Ayrıca grup sistemi oyundaki çevremizi genişletmemize ve hoş muhabbetler etmemize de olanak sağlıyor.

Ayrıca oyunda 3 adet yardımcı hayvan da bulunuyor. Bu hayvanlar hareket hızımızı arttırmaya, fazladan tecrübe puanı kazanmaya ve tekrar dirilmemize yardımcı oluyorlar.

İtemler ise çeşitli renklere bürünmüşler bu renkler itemlerin iyi yada kötü olduklarını belirtiyor. Örneğin sarı itemler sadece bosslardan düşen eşsiz itemlerdir. Yerden düşen itemler ile taşlarımızı birleştirip itemimizin rengini değiştirebilir ve kalitesini arttırabiliriz.

Drakensang Online İnceleme

Oyunda birde PVP sistemi mevcut. İki karakter PVP özelliklerini açıp birbirlerine karşı savaşabiliyor. PVP sistemi oyuna farklı bir hava katmış eğer oyunun işleyişine biraz mola verip gerçek kişilere karşı savaşmak istiyorsanız tam sizlik bir sistem. Ancak dikkat edin sizden üstün seviyeli kişilere bulaşmayın eğer bulaşırsanız yandınız demektir.

Sonuç olarak üstün grafikleri ile gönüllere taht kurmaya hazırlanan Drakensang Online, adeta Diablo oynamak isteyip de oynayamayanlar için geliştirilmiş bir oyun. Eğer MMORPG tutkunuysanız ve yeni oyunlar arayışı içerisindeyseniz tarayıcı tabanlı MMORPG oyunu Drakensang Online‘ı denemenizi tavsiye ederiz.

DRAKENSANG ONLINE’A HEMEN ÜCRETSİZ KAYDOLUN!

Drakensang Online İnceleme

 

Oyunun tanıtım videosu

[youtube id=”MbOtn1HN-WY” width=”600″ height=”350″]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...