Ekim Ayında Çıkacak Oyunların Listesi (2012)

OG-site-YT-banner

Yaz mevsiminin de sonuna gelinmesiyle pek çok oyun da raflardaki yerini almaya başladı. Eylül ayında çıkışını yapan ağır toplardan sonra şimdi de sıra Ekim ayında. Eğitimine devam eden oyuncular, okulların açılması yüzünden belki bu oyunların hemen tadını çıkaramayacaklar, size üzülmeyin diyemiyoruz çünkü esas bombalar Ekim ayında!  Ekim ayının en öne çıkan oyunları MOH: Warfigher, Resident Evil 6 ve Dishonored. Gelelim bu ay ki oyun listemize;

Medal of Honor: Warfighter

EA Games’in bu sene Activision’ın Black Ops 2’sine karşı kullanacağı silahı. Medal of Honor serisinin son halkası Warfighter. Oyunun tamamı Danger Close tarafından geliştiriliyor.  COD serisi karşısında ne kadar başarılı olacağı belirsiz. Ama sağlam bir kitleyi (bu kitleye eski COD severler de dahil) arkasına aldığı bir gerçek. Oyun PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için 23 Ekim‘de raflarda olacak.

Resident Evil 6

Capcom tarafından geliştirilen efsane oyun serisi Resident Evil’ın altıncı oyunu. Altıncı oyununa kadar pek çok hayranını kaybetmiş olan RE serisinin bu sefer eski hayranlarını geri kazanmak için korku ve aksiyon öğelerini nasıl kullanacağı çok önemli. Serinin ilk yapımcısı Shinji Mikami tarafından artık üvey evlat olarak görülen Resident Evil 6’nın demosu da pek çok oyuncu tarafından beğenilmemişti. RE 6 Capcom tarafından 2 Ekim‘de PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülecek.

Dishonored

Arkane Studios tarafından geliştirilip Beshesda Softworks tarafından dağıtılacak olan Dishonored, bu ayın devam oyunu olmayan tek bombası. Oyunun yapım süreci tamamlanmış durumda ve son testler yapılmakta. FPS dünyasında yeni bir rüzgar estirmesi beklenen Dishonored’ın arkasında Half Life ve Deus Ex serisinden önemli kişiler bulunuyor. Dishonored 12 Ekim tarihinde PC, PS3 ve Xbox 360 platformlarında yeni bir şeyler arayan oyuncuları bekliyor olacak.

NBA 2K13

Basketbol oyunları konusunda kendine sıkı bir yer edinen 2K Games’in bu seneki ürünü NBA 2K13 olacak. PES 2013 ve FIFA 13 gibi sağlam spor oyunlarının ardından çıktığı için belki şansı biraz düşebilir. Ama yine de sadık basketbol oyunu sevenleri NBA 2K13’e sahip çıkacaktır. Oyun 5 Ekim tarihinde PC, PS3, Xbox 360, PSP ve Wii platformlarında tüm dünyada satışa sunulacak.

Painkiller-Hell-And-Damnation

Painkiller: Hell & Damnation

The Farm 51 tarafından geliştirilip Nordic Games tarafından yayınlanması beklenen Painkiller: Hell&Damnation bir süre önce ön siparişe açılmıştı. Sadece PC için çıkacak olan yapım Unreal Engine 3 motoruyla geliştiriliyor. İlk yıllarında pek çok oyuncu tarafından oynanıp sevilen Painkiller serisinin günümüze uyarlanmış hali olması beklenen oyunda  Dainel Garner’ın karanlık macerasına devam edeceğiz. Oyunun 6 Ekim‘de yayınlanması bekleniyor.

Forza Horizon

Forza Motorsport serisinin devamı olan Forza Horizon Playground Games tarafından sadece Xbox 360’a özel olarak geliştiriliyor. Microsoft tarafından 26 Ekim tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen Forza Horizo’ın diğer Xbox 360 yarış oyunlarına karşı ne yapacağı merak ediliyor.

WWE 13

Dünyaca ünlü World Wrestling Entertainment güreş federasyonunun ünlü oyunlarının bu seneki halkası WWE 13 olacak. Bu ayın son oyunu olması beklenen WWE 13’ün sadece PS3, Xbox 360 ve Nintendo Wii’ye gelmesi PC kullanıcılarını üzmüştü. WWE tarihindeki Attitude Era döneminin ve güreşçilerinin oyunda önemli yer tutacağı biliniyor. WWE 13, 30 Ekim tarihinde THQ tarafından yukarıdaki üç konsol için piyasaya sürülecek.

007 Legends

Ünlü James Bond film serisinin 50. yılı sebebiyle bu sene piyasaya sürülecek olan 007 Legends, çoğu James Bond filmiyle bağlantılı bir içeriğe sahip olacak. Activision tarafından geliştirilen 007 Legends 16 Ekim‘de PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülecek.

XCOM: Enemy Unknown

Ayın strateji türündeki tek oyunu XCOM Enemy Unknown olacak. Firaxis Games tarafından, yani deneyimli ellerde geliştirilen oyun 2K Games tarafından 12 Ekim‘de PC, PS3 ve Xbox 360 için raflarda olacak.

WRC: FIA World Rally Championship 3

Diğer yarış oyunları arasında daha sessiz duran WRC FIA World Rally Championship 3 Blackbean ve Milestone firmaları tarafından geliştirilip 12 Ekim tarihinde PC, Xbox 360, PS3 ve Vita platformları için piyasaya sürülecek. İyi bir grafik kalitesine sahip olması beklenen oyun DiRT serisine rakip olarak gösteriliyor.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...