Hitman Absolution İncelemesi

OG-site-YT-banner

Oyun dünyasında bazı seriler vardır ki, iki oyunun arasına uzun bir zaman koyarak oyuncuların adeta sabır taşına çevirirler. Bugün inceleme programımıza konuk ettiğimiz Hitman Absolution’da, bu serilerin canlı bir örneği niteliğinde.

 

Son olarak 2006’da Blood Money ile ortalığı kasıp kavuran ( bana da ekran kartımı upgrade ettiren ) Hitman, şimdi tam 6 yıl aradan sonra yepyeni bir oyunla karşımızda. Ancak bu sefer işler değişik, artık para için değil, kişisel bir mesele için ölüm saçıyor 47.

 

 

Muhteşem atmosfer, görevi tamamlamak için çok sayıda varyasyon, sizi sürekli kolaçan eden düşman yapay zekası, Hitman serilerinde bir ilk olarak karşımıza çıkan “İç güdü” özelliği ve Türkçe dil desteği Hitman Absolution için söylenebilecek olumlu şeylerin başında geliyor. Adeta film gibi işlenen ve sürekli bir sonraki adımı merak ettiğimiz senaryodan ise hiç bahsetmeye gerek yok. Kesinlikle en iyi senaryoya sahip Hitman oyunuyla karşı karşıyayız.

 

Bu gibi artı noktaların yanı sıra, oyunda bulunan ufak eksiklikler de var. Düşmanların sürekli bir scripte bağlı olarak hareket etmesi, siz belli bir yere ulaşmadan, bazı olayların cereyan etmemesi oyunun eksileri olarak görülse de, Hitman tarzı bir oyunu günümüz teknolojileriyle sanıyorum bu saydığım şeylerden yoksun olarak yapmak pek mümkün değil. Ancak kesinlikle şimdiye kadar çıkmış en iyi Hitman oyunu olduğu, en azından benim için tartışmasız bir gerçek. Tüm seriyi hakkını vererek oynamış diğer oyuncularında büyük bir kısmı eminim benimle aynı fikirde olacaklardır. Hitman Absolution, kesinlikle bu yılın en iyilerinden birisi…

 

Yaklaşık 20 dakikalık Hitman Absolution oynanış incelememizi aşağıdan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...