Joygame’den OG Aranel İle Keyifli Bir Röportaj

OG-site-YT-banner

Son zamanların en gözde oyunlarından biri olan Cengiz Han 2‘nin Oyun Görevlisi OG Aranel ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Dilerseniz röportajımıza şöyle bir bakalım.

Oyun Günlüğü Umut: Merhaba Aranel, öncelikle değerli vaktini bize ayırıp sorularımızı cevapladığın için teşekkür ederiz. Bize biraz Aranel’den bahsedebilir misin?

Oyun Görevlisi Aranel: Cengiz Han 2’yi ve Cengiz Han 2 oyuncularını çok seven, yeni etkinlikler üreten ve huzursuzluk olmaması için elinden geleni yapan, bir oyuncunun yaşadığı problemi çözdüğünde ya da yapamadığı bir görevi anlattığında mutlu olan bir görevli.

Oyun Günlüğü Umut: Peki Joygame ile tanışman nasıl gerçekleşti ?

Oyun Görevlisi Aranel:  Joygame ile çok uzun zaman önce tanışmıştım. Aslında ben de bir Joygame oyuncusuyum. İlk olarak Rakion ile başladım Joygame yolculuğuna. Devamında Wolfteam ve Son Destan oynadım. Kısa bir süre sonra Mullrian ve Orgulas tarafından böyle bir iş teklifi aldım. Sanırım bir oyuncu olarak başıma gelen en güzel şeydi.

Oyun Günlüğü Umut: Cengiz Han 2 kısa sürede hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşmaya başardı, böyle kaliteli bir oyunda Game Master olmak nasıl bir duygu ?

Oyun Görevlisi Aranel:  Cengiz Han 2 ekibine katıldıktan kısa bir süre sonra GameX 2011 fuarına katılmıştım. O dönemlerde Cengiz Han 2 kapalı beta sürecine bile değilken oyuncuların gösterdiği ilgi inanılmazdı. Aslında geleceğimizi görür gibi oldum. 4 Şubat 2012 açık beta tarihimizde düşüncelerim gerçek oldu. Cengiz Han 2 açıldığında tek korkum “Binlerce oyuncu var ya sorulan sorulara yetişemezsem” olmuştu. Gösterilen ilgili gerçekten mükemmel. İyi ki Cengiz Han 2 ekibinde görev alıyorum diyorum. Umarım bu sorunuza cevap olmuştur.

Oyun Günlüğü Umut: Diğer Joygame oyunlarını oynadığın oluyor mu ?

Oyun Görevlisi Aranel:  Aslında oynamadığım Joygame oyunu yok. Söylediğim gibi Joygame ile tanıştıktan sonra birçok oyununu oynadım. Şu anda Cengiz Han 2 dışında MStar ve S2 oynuyorum. Bazen Cengiz Han 2 oyuncularımız ile karşılaşıp güzel vakit geçirebiliyoruz. Joygame’de eğlence dur durak bilmiyor. J

Oyun Günlüğü Umut: Joygame’in diğer Game Master’ları ile arada bir birlikte oyunlar oynuyor musunuz ?

Oyun Görevlisi Aranel: Wolfteam Oyun Görevlileri Iroichi ve Reiatsu ile uzun süre Wolfteam oynadım.  Her seferinde yenme ümidim ile başlayan oyunu, hüsrana uğrayınca bıraktım. J Artık şansımı MStar’da DJ-Katniss ile deniyorum. Aramızda tatlı rekabetler oluyor. Joygame ofisinde olmak gerçekten bir ayrıcalık.

Oyun Günlüğü Umut : Bilindiği üzere Joygame yakın zamanda 2 bomba oyunu çıkararak oyuncuların gönüllerini bir kez daha fetih etti. S2 Son Silah ve MStar hakkındaki düşüncülerin nelerdir ?

Oyun Görevlisi Aranel: MStar ve S2 sürekli oynadığım 2 oyun aslında. MStar bildiğiniz gibi dünyadaki en iyi 3D MMO oyunu. Grafikleri gerçeğe çok yakın. Özellikle dans esnasında karakterlerin hareketleri çok gerçekçi. Ayrıca Türkçe ve yabancı şarkı seçeneğimiz çok fazla. Yeni başlayan oyuncular için zorluk seviyesi ve özel görevler de mevcut. Vakit buldukça girip oynuyorum tabii ki. S2 – Son Silaha gelecek olursak Iroichi ve Reiatsu ile rekabetim burada da devam ediyor. Kendileri FPS konusunda biraz uzman oldukları için sanırım uzun süre çalışmam gerekecek.:)

Oyun Günlüğü Umut: Cengizhan 2 için yakın zamanda yeni güncellemeler gelecek mi ?

Oyun Görevlisi Aranel: Cengiz Han 2 çok yeni bir oyun aslında. Açık Beta – Tam Sürüm sürecinde tüm içeriklerimiz düzenli olarak oyuna entegre ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeler gelecek. Hatta bunlarla ilgili ipucu bile verebilirim.

Yeni gelecek yamamızda; Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Avrupa Kupası 2012 ile ilgili gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin ödülleri verilecek.

Joygame'den OG Aranel İle Keyifli Bir Röportaj

Cengiz Han 2 oyuncularının çok iyi bildiği Mayinna, yine oyunculara mükemmel hediyeler verecek. Önümüzdeki aylarda gelecek yamalarımızda umarım başka bir konuşmamızda daha detaylı paylaşabilirim. J

Oyun Günlüğü Umut: Peki oyuncuların oyuna olan ilgilerini arttırmak için çeşitli sosyal etkinlikler yapılacak mı ?

Oyun Görevlisi Aranel: Önümüzdeki günlerde cafe etkinlikleri yapmayı planlıyoruz. Bunun dışında düello etkinliklerimiz de olabilir.

Oyun Günlüğü Umut: Kıymetli vaktini fazla almak istemiyoruz son olarak bir soru daha soralım, Cengizhan 2 oyuncularına buradan neler söylemek istersin ?

Cesur Savaşçılar;

Önümüzdeki aylarda Cengiz Han 2 daha da değişecek. Ramazan boyunca farklı etkinlikler ve hediyeler hazırlamayı düşünüyoruz. Belki sizlerin en çok sevdiği Oyuna Gir Hediyeni Al etkinliği de tekrarlanabilir. Yine de bu haberleri daha detaylı olarak Facebook sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.  İlginiz için ben teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

 

Joygame'den OG Aranel İle Keyifli Bir Röportaj

Oyun Günlüğü Umut: Bizlere kıymetli vaktini ayırıp sorularımızı yanıtladığın için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Oyun Görevlisi Aranel: Keyifli bir röportaj oldu. Umarım ilerleyen zamanlarda tekrarlayabiliriz.

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...