Medal of Honor : Warfighter İncelemesi

OG-site-YT-banner

FPS dünyasının ağır topları bu yılda raflardaki yerlerini aldı. İlk olarak Medal of Honor : Warfighter çıktı sahneye.  Geçtiğimiz sene Battlefield 3 ile büyük başarılar elde etse de, Call of Duty serisinin gölgesinden kurtulmayı başaramayan EA, bu yılki seçimiyle de gerek satış rakamı, gerekse de oyuncu ve oyun otoritelerinin yorumları bakımından sonucu değiştiremedi.

 

Warfighter inceleme

 

Frostbite 2 grafik motorunu kullanan Medal of Honor Warfighter, grafik anlamında tatmin edici bir görsellik sunsa da, Frostbite 2’nin yeteneklerini kullanma konusunda son derece yetersiz kalmış. Öyle ki, Battlefield 3’ten aşina olduğumuz yıkılma-patlama efetklerini Warfighter’da görmemiz sadece belli scriptler dahilinde oluyor.

Battlefield 3’ün aksine, Single Player moduna ağırlık veren bir oyun için çok kısa sayılabilecek bir oyunanış süresi, güzel başlayan ama farklı çizgilere kayan senaryo, düşman ve ekipteki arkadaşlarımızın yetersiz yapay zekaları, az sayıda silah çeşitliliği Warfighter’ın en büyük eksikleri olarak göze çarpıyor.

 

Modern anlamdaki 2. Medal of Honor oyunu olan Warfighter, birçok oyuncuya olduğu gibi, bize de bekleneni veremedi. Oyun için hazırladığımız  video incelememizi aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

 

 

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...