Nexuiz İlk Bakış İncelemesi

OG-site-YT-banner

90’ların sonunda internet cafeler gerçekten günümüze oranla daha “nezih” mekanlardı. Şimdiki kadar küfür ve kaos ortamı olmazdı, kavga çıkmazdı, oynanan oyunlar belliydi. Counter-Strike oynanırdı bol bol, Half-Life a geçerdik sıkılınca…

 

Her ne kadar Türkiye’de, CS ve HL’ye oranla çok fazla ilgi görmese de, Quake 3 ve Unreal Tournament’ta oynanırdı ara sıra. Ben hep o “ara-sıra” yı bekleyenlerdendim. Çünkü hızlı oyun yapıları, eğlenceli oyun modları beni hep cezbederdi. Evimde de botlarla bol bol oynardım bu oyunları. İnternetin yaygınlaşmasından sonra, Hamachi üzerinden daha birkaç sene öncesine kadar halen UT oynadığım arkadaşlarım dahi vardı. Bad Company 2’den sıkılır sıkılmaz, bu renkli ve hızlı dünyalara dalıyor, adeta stres atıyorduk!

 

Nexuiz

 

Şimdi ise, çağın gerisinde kalmış grafikleri yüzünden bu 2 oyuna soğuk bakan oyuncuların, bu türle tanışması için enfes bir fırsat var, Nexuiz! CryEngine 3 ile geliştirilen Nexuiz, günümüzde pek rastlanmayan bu oyun türünü, olduğu gibi devam ettiriyor. Öyle ki birçok oyun içi dinamik, direk olarak Quake 3’ten alınmış gibi görünüyor.

 

Steam indirimi nedeniyle 2,5$ gibi çok uygun bir fiyattan satın aldığım Nexuiz’u, alır almaz ilk bakış incelemesine konuk ettim. Daha çok bir “oynanış” videosu tadında geçen Nexuiz ilk bakış incelememizi aşağıdan izleyebilirsiniz!

 

 

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...