Ouya Gelişmeye Devam Ediyor!

OG-site-YT-banner

Kickstarter üzerinden rekor miktarda para toplayan oyun dünyasının Android tabanlı yeni konsolu Ouya’ya destekler devam ediyor. Daha önce de OnLive sisteminin Ouya’yı destekleyeceğini bir haberimizde belirtmiştik. Ardından Square Enix Final Fantasy 3’ün Ouya’nın çıkış oyunlarından biri olacağını duyurmuştu. Şimdi de konsolun kahverengi modelinin de gelmesiyle yeni bir destek haberi daha geldi.

Yeni kahverengi modeliyle oldukça hoş duran konsolun ünlü müzik ve video platformu Vevo tarafından destekleneceği duyuruldu. Vevo sayesinde Ouya üzerinden çok sayıda kaliteli müzik videosunu izlemek mümkün olacak. Gelen desteklerle daha da cazip hale gelen konsol için yeni bir bilgi daha var.

Ouya’nın gamepadinin Playstation gamepadleri gibi kare, çarpı, üçgen gibi semboller mi kullanacağı , yoksa Xbox gamepadleri gibi X, A, B ve Y harflerini mi kullanacağı, ya da kendi tarzını mı yaratacağı bilinmiyordu. Gelen ikinci resimde görülüyor ki Ouya kendi tarzını ortaya koyarak adının harfleri olan U, O, A ve Y harflerini kullanmış.

Ouya önümüzdeki yıl mart ayında $99 gibi bir fiyat ile piyasada olacak. Kahverengi versiyonunun ise $50 daha fazla olması bekleniyor.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...