Playstation 3 ve Xbox 360 Gibi Cihazlardan Nasıl Görüntü Kaydedilir?

OG-site-YT-banner

Playstation 3 ve Xbox 360 Gibi Cihazlardan Nasıl Görüntü Kaydedilir?

 

OyunGünlüğü olarak kanayan bir yaraya parmak basmak istediğimizden böyle bir rehber oluşturmayı düşündük. Zira elektronik mağazalara gidip ” PS3’ten nasıl kayıt yapabilirim?” diye sorduğunuzda inanması güç olan fantastik cevaplar alabiliyorsunuz. Türkçe bu tarz bir kaynakta bulamadığımdan,  bunun bir rehberini hazırlayıp sizlerle paylaşmak istedim.

 

 

Playstation 3 ve Xbox 360 gibi cihazlar HD görüntü verdikleri için ve eski model kayıt cihazları HDMI desteklemediği için yeni nesil konsolları yeni nesil aygıtlarla kayıt etmek gerekiyor.

 

Sitemizde kullandığımız Avermedia – AverTV Capture HD kartı, 720p’ye kadar HD görüntü kaydedebiliyor. Bu da yeni nesil konsolların görüntülerini, herhangi bir kayba uğramadan kaydetmeye olanak sunuyor. Analog çözümler, bu işler için her ne kadar maliyetli olsa da ( bizim kullandığımız kart 250 TL civarında bir fiyat etiketine sahip ) ucuz USB çözümler de maalesef HD kayıt yapamıyor.

 

Kısaca özetlemek gerekirse, PS3 ve Xbox 360 konsollarını kaydetmek için tercihen HD kayıt yapan bir capture card  ve kayıt işlemini yapabilmemiz için kartla birlikte gelen yazılımın bilgisayarımızda kurulu olması gerekiyor. Bu yazılım vasıtasıyla capture card’a bağladığımız konsolumuzun verdiği görüntüyü rahatlıkla kaydedebiliyoruz. Kayıt işlemini bitirdikten sonra Youtube gibi video paylaşım sitelerinde dilediğiniz enstantaneleri paylaşabilirsiniz!

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=OxZh_jNyNKY[/youtube]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...