Playstation 4, Resmi Olarak Duyuruldu!

OG-site-YT-banner

ps4ss

 

Bir süredir oyun gündemini meşgul eden haberlerden biri olan yeni Playstation’ın duyurulması nihayet gerçekleştirildi.  Sony’nin New York’ta yaptığı lansmanın öncesinde, dedikoduların yeni Playstation’ın duyurulacağı yönünde olması fakat Sony tarafından somut bir bilgi verilmemesi herkesin kafasında soru işaretleri oluşturmuştu.

ps4

Geçtiğimiz saatlerde sonlanan bu lansmanda, yeni Playstation 4 doğrulandı. Konsolla ilgili verilen detayların başında yeni bir kontrolörü beraberinde getirdiği oldu. Dualshock 4 ile gelecek olan PS4, AMD X86 tabanlı bir işlemci, 8 GB sistem belleği ve yüksek boyutlu bir harddisk içerecek. Teknik detaylar tam olarak verilmese de, oyun yapımcılarının da yaptığı konuşmalara göre Playstation 4 gerçekten çok güçlü bir oyun konsolu olarak karşımıza gelecek.

 

Yaklaşık 2 saat süren bu lansmanda, çeşitli firmalardan CEO’lar ve oyun yapımcıları da konuşma yaptı. Yeni Killzone oyunu Killzone Shadowfall’un tanıtıldığı videoda, oyun aynı salonda birisi tarafından oynandı ve Playstation 4’ün yeni özelliklerinden biri olan ” Paylaşma ” özelliği ile eş zamanlı olarak internetteki yayına yansıtıldı.

 

Infamous : Second Son, Watch Dogs, Knack, Driveclub ve Destiny Playstation 4 için ilk tanıtılan oyunların arasında yer alıyor. Ayrıca Blizzard’dan bir yetkilinin de lansmanda yer alması ve Diablo 3’ün Playstation 3 ile Playstation 4’e geleceğini de müjdelemesi sürpriz bir gelişme oldu.

ps4arayuz

Yazılım anlamında da gelişmeler yaşayan yeni Playstation’ın PSN’i artık çok daha kullanışlı olacak. Arkadaşlarımızla rahat bir şekilde etkileşime geçebileceğimiz şekilde tasarlanan yeni sistemde, oyunlarda kaldığımız bölümlerde arkadaşlarımızdan sesli ve videolu olarak yardım alabileceğiz. Ayrıca Netflix ve Amazon Video gibi film kiralama servisleri de yeni PSN’de yerini alacak.

Lansmanla ilgili sıcağı sıcağına hazırladığımız değerlendirme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

[youtube id=”9nTwm3SrGAw” width=”600″ height=”350″]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...