Point Blank NG Yükleme Rehberi

OG-site-YT-banner

Point Blank, aslında tamamen ücretsiz bir oyun olmasına rağmen diğer MMOFPS oyunlar gibi ücretli bazı silah, maske, ek özellik vs. ürüne sahip. Oyunda size ciddi bir ayrıcalık katan bu paralı ürünleri almak için Nfinity Games’in sanal para birimi NG(Nfinity Gold)’ye ihtiyacınız var. NG yükleme için çeşitli yollar var. Nfinity Games ile anlaşmalı olarak internet üzerinden e-pin kodu satan bazı firmalar mevcut. Fakat internet üzerinden bu firmalardan e-pin kodu almak için kredi kartına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu durum çoğunluk olarak kredi kartına sahip olmayan 18 yaş altı gençlerin oynadığı Point Blank için NG almayı zorlaştırıyor. Bu durumda karşımıza diğer NG alma yöntemleri çıkıyor. Bu yöntemler kredi kartına ihtiyaç duyulmadan elle ödeme veya mobil ödeme ile işliyor. İşte en basit NG alma yolları;

Premium Cafeler

Premium cafeler Nfinity Games tarafından NG dağıtma yetkisi verilmiş internet kafelerdir. Premium cafe aracılığıyla NG yüklemek her zaman en kullanışlı yöntemdir. Bir premium cafeye gittiğinizde 5000 NG, 10.000 NG gibi almak istediğiniz miktarı cafe sahibine belirtir, ücretinizi öder ve cafe sahibinden gerekli e-pin kodunu alırsınız. E-pin kodunu kullanmak için öncelikle buradan Point Blank Türkiye web sitesine girmeli ve site hesabınızla(kayıt olmadıysanız hemen kayıt olun) aşağıdaki kısımdan giriş yapmalısınız.

 

Giriş yaptıktan sonra alttaki “NG Yükle” butonuna tıklamalısınız.

NG yükleme bölümüne geldiğinizde karşınıza PayPal,Kredi Kartı,E-Pin gibi butonlar çıkacak. Aşağıdaki E-Pin Kodu yazan butona tıklayın.

Karşınıza cafeden aldığınız e-pin kodunu yazabileceğiniz bir sekme gelecek. Buraya şifremizi de girip “Gönder” e basıyoruz. Evet, artık istediğiniz miktar NG Point Blank hesabınıza yüklendi.

Eğer hala yaşadığınız bölgede bir premium cafe yoksa kendiniz de bir cafe sahibi ile konuşup yeni premium cafeler açılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki butona basarak tüm premium kafelerin listesini bulabilirsiniz.

Not: Cafe sahibinden aldığınız e-pin kodunu hemen cafedeki bir PC ile kullanmanız, çıkabilecek herhangi bir sorunda yardımcı olunması ve PC kafelerde PB oynamanın daha fazla XP getirmesi dolayısıyla daha yararlı olacaktır. Unutmayın ki NG fiyatları 5, 10, 25, 50 ve 100 TL’dir. Daha fazla para talep eden kafelerden NG almayın.

Mobil Ödeme  

Point Blank’te bir diğer NG alma yöntemi de daha çok tembel, asosyal ve eliaçık oyunculara uygun olan mobil ödeme. Mobil ödeme ile operatörünüz sayesinde bulunduğunuz yerden NG alabilirsiniz. NG fiyatları operatöre göre değişse de tüm operatörler için çok pahalı olduğunu belirtmeliyim. Avea kullanıcıları için daha ucuz fiyatlar bulunuyor. Turkcell  ise 50.000 NG alınabilen tek operatör. Diğer operatörlerle en fazla 25.000 NG alabilirsiniz. Mobil ödeme’yi kullanmak için yine yukarıda yaptığınız gibi PB site hesabınızla giriş yapmalı ve NG yükle bölümüne tıklamalısınız. Burada karşınıza alttaki Mobil Ödeme/SMS butonu çıkacak.

Bu butona tıkladıktan sonra devam diyoruz ve karşımıza operatör ve NG miktarı seçimi ekranı geliyor. Operatörünüzü ve istediğiniz miktarı seçtikten sonra Yükle diyorsunuz.

Karşınıza fiyat ve numara yazma kısmı gelecek. Buraya numaranızı doğru şekilde yazın ve siparişi tamamlayın. Gelen mesaja Onay yazarak cevaplayın ve NG sahibi olun. Gördüğünüz gibi mobil ödeme işlemi gayet pahalıya patlıyor. Normalde 10 TL’ye alabileceğiniz miktarı 17  TL’ye alıyorsunuz. Premium cafeleri tercih etmenizde fayda var.

Diyelim ki NG çektiniz ama hangi silahları ve ürünleri alacağınıza karar veremediniz. Size önerebileceğimiz ürünler;

Taarruz tüfeklerinde herhangi bir modelde AUG. Set şeklinde de olabilir.

Hafif makineli tüfeklerde çiftli de olabilecek şekilde Kriss.

Keskin nişancı tüfeklerinde Cheytac ve L11.

Bıçaklarda Combat Machete, Muşta ve Balistik Knife.

Karakterlerde Free Rebels için Rica, CT Force için Chou karakterleri.

Dino modu için Sting ve Acid dinozorları.

İyi oyunlar.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...