RTR Games’de Umut ALDİ İle Yeni Çıkaracakları Oyun Hakkında Röportaj Yaptık

OG-site-YT-banner

RTR Games'de Umut ALDİ İle Yeni Çıkaracakları Oyun Hakkında Röportaj Yaptık

 

Merhaba sevgili oyun severler.Bugün, RTR Games Ekibininin Proje Lideri ve Sitemizin de Haber Editörü konumunda bulunan sevgili Umut ALDİ ile yeni çıkaracakları olan Hip Hop Life 3 – Gang War oyunu hakkında söyleşi yapalım dedik.Dilerseniz röportajımıza geçelim.

 

 

O.G : Merhaba Umut ALDİ, Öncelikle Bize Biraz Kendinden Bahsedebilir misin ?

 

U.A : Tabii ki. Ben Umut Aldi (hehe tanıtıma buradan başlamak gerekli sanırım (: ) 1995 senesinin Mayıs ayında doğmuş bir insanım.Şuan 17 yaşımdayım.Aydın/Nazilli ilçesinde ikamet etmekteyim.Nazilli Anadolu Meslek Lisesi,Bilişim Teknolojileri Bölümü Okumaktayım.Oyun programlamaya olan merakım 2006 yılında başladı.Küçük çaplı oyunlar yapıyor çeşitli sitelerde paylaşıp iyi veya kötü yorumlar alıyordum.Çeşitli projelere katılıp kendimi geliştirmeye çalıştım.Bu geliştirme süresi içinde çeşitli programlama dilleri öğrendim.Aslında programlama dilleri tam anlamı ile öğrenilemez fikir sahibi oldum diyelim. J Şuanda ise RTR Oyun Stüdyosu’nda Proje Liderliği ve Level Tasarımcılığı yapmaktayım.Aynı zamanda oyungunlugu.net’de haber editörlüğü yapmaktayım. J

 

O.G : Peki RTR Oyun Stüdyosu Hakkında Biraz Bilgi Verebilir misin ?

 

U.A : RTR Oyun Stüdyosu 2007 yılında Köksal BAŞER tarafından kurulmuş olan bir oyun geliştirme stüdyosudur. Birçok küçük çaplı oyun ve programlar geliştirerek geniş kitlelere ulaşmayı sağladık.2008 yılında çıkardığımız Hip Hop Life oyunu 6000’i geçkin bir indirmeye ulaştı.Takibinde Hip Hop Life 2 – Su Çiçeği Operasyonu oyumuz ile 8000’i geçkin bir indirilme oranına sahip olduk.Şimdi ise Hip Hop Life 3 – Gang War adlı oyunumuz üzerinde çalışmaktayız.

 

O.G : Hip Hop Life 3 – Gang War Oyununuz Hakkında Bizi Bilgilendirir misin ?

 

U.A : Hip Hop Life 3 – Gang War’ı diğer Hip Hop Life oyunlarının devamı olarak nitelendirebiliriz.Oyunun yapımına Şubat ayının 2. Haftası itibari ile başladık.Oyun, diğer seri oyunlarından faklı olarak belli bir ücret karşılığında dağıtılacak.

 

O.G : Hip Hop Life 3 – Gang War Hakkında Kısa Bir Bilgi Verebilir misin ?

 

U.A : HHL 3 senaryo ve işleyiş bakımından HHL oyunlarından tamamen faklı olacak.Oyunun konusu ise Hip Hop Kültrünü yanlış anlayan bir grubun ülkede kaos yaratması sonucu onlara tepki olarak doğan bir başka grup arasında ki çatışmaları anlatıyor.Oyunumuzun baş karakteri yine diğer seridekiler gibi Kef-Kef ancak yardımcı oyuncular tamamen değişmiş durumda.Ayrıca oyunumuz Togog tarafından desteklenmektedir.

 

O.G : Peki Oyunun Türü Nedir ?

 

U.A : Oyun türümüz Platform ağırlıklı Advanture olarak belirlenmiştir.Ama klasik advanture oyunların dışına çıkarmaya çalışıyoruz.Grafikleri 3D grafikler ile harmanlayarak sunmak istemekteyiz.Oyunu tamamen 3D olarak sunma kapasitemiz bulunmakta ancak ekip sıkıntımız olduğu için 2D grafiklere 3D grafik efekleri vererek aynı tadı alma amacındayız.Oyunda çeşitli bulmacalar bulunuyor bu bulmacaları çözerek oyuna devam ediyoruz.Oyundaki Sinematikler dışında oyuncu karakterini kendisi kontrol ediyor.Ayrıca bu sinematikler sayesinde oyuna bir çizgi-roman tadı vermeye çalışıyoruz.

 

 

O.G : Oyun Modları Nelerdir ?

 

U.A : Oyunda,3 farklı mod bulunmakta. İlk modumuz da  oyunu senaryoya göre oynaya biliyoruz. İkinci modumuz da serbest bir şekilde çatışmalar yapabiliyoruz. Üçüncü modmuz ise toplamda “En Fazla” 2’şer kişilik 2 grup halinde toplamda 4 kişi ile Local Multiplayer üstünden arkadaşlarımız ile çatışmalar yaşayabiliyoruz.

 

 

O.G : Peki Umut Aldi bize vakit ayırdığın için çok teşekkür ederiz.

 

U.A : Ben teşekkür ederim.Bizlere destek verip röportaj yaptığınız için.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...