Sony, Yeni Konsolu PlayStation Vita TV’yi Duyurdu

OG-site-YT-banner

vita

Sony, Japonya bölgesi için yeni konsolu PlayStation Vita TV’yi duyurdu. Şimdilik sadece Japonya için duyurusu yapılan PlayStation Vita TV’de, bizleri birçok özellik beklemekte. Zarif, minimalist ve hafif bir konsol olan PlayStation Vita TV sayesinde, PlayStation 1, PlayStation Portable ve PlayStation Vita oyunlarını büyük ekranda oynama keyfini yaşayacağız.

Bununla da kalmayıp, bu oyunları DualShock 3 kontrolcüsü ile oynayarak keyfimize keyif katacağız. DualShock 4 desteğine de sahip olacak olan PlayStation Vita TV’de, film izleyebileceğiz, video servislerinden yararlanabileceğiz ve remote play özelliği sayesinde PlayStation 4 ile etkileşime geçebileceğiz.

Bazı  PlayStation Vita oyunlarının dokunmatik gerektiren oynayış bölümleri olduğu için, PlayStation Vita TV platformu her oyunu desteklememekte. Sony, PlayStation Vita TV platformuna destek sunan PlayStation Vita oyunlarının bir listesini yayınlanmış durumda. Mind Zero, Dead or Alive 5 Plus, Soul Sacrifice, Dragon’s Crown, Final Fantasy X & X-2 Remastered ve daha fazlası PlayStation Vita TV’de oynanabilir olarak oyun severlerin karşısına çıkacak. Listeye buradan ulaşabilirsiniz. 

PlayStation Vita TV, 14 Kasım tarihinde 9954 Japon Yeni (100 dolar) fiyat etiketi ile çıkışını gerçekleştirecek.

Konsolun yanında 8 GB boyutundaki hafıza kartının, 90 günlük ücretsiz PlayStation Plus üyeliğinin ve DualShock 3 kontrolcüsünün sunulduğu paket ise 14,994 Japon Yeni (150 dolar) seviyesinde raflardaki yerini alacak.

Konsol için yayınlanan tanıtım videosunu, aşağıdaki oynatıcı üzerinden izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=_MoTr_-FE0U[/youtube]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...