Steam Box İçin Detaylar Gün Yüzüne Çıktı

OG-site-YT-banner

Daha önce belirttiğimiz gibi Steam Box ile ilgili detaylar çıktıkça sizlerle paylaşacağımızı duyurmuştuk. Yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Uzun bir süredir gündemden düşmeyen Steam Box için, CES Fuarından resmi açıklamalar gelmeye başladı.  Engadget’in haberine göre, konu ile ilgili gelen soruları cevapsız bırakmayan Gabe Newell, ilginç açıklamalarda bulundu. Dilerseniz Steam Box neymiş bir göz atalım.

SONY DSC
Öncelikle Steam Box oyuncular için bir avantaj çünkü her türlü platforma uyumlu. Konsolun işletim sistemi Linux olmasına rağmen oyuncular konsola windows işletim sistemini rahatlıkla kurabilir. Steam Box aslında öyle bir konsol ki  ne ekran var ne başka bişi bu konsol ile birlikte artık ekran kısıtlaması kalkıyor, nasıl mı? Aslında bunun cevabı çok basit, artık kablo sıkıntısı kalkıyor ve Steam Box sunucu olarak çalışıyor. Yani  artık sadece bir tane geniş bantlı modem ve birden fazla ekran ile oyununuzu doya doya oynayabilecekisiniz. Bu konu ile ilgili detaylar ilerleyen zamanlarda gün yüzüne çıkacak. Şimdi değineceğimiz konu aslında çok sıradışı Steam Box’ta  hareket algılayıcı sistem olmayacak.  Valve bunları artık bir köşeye atıp, giyilebilir  kontrol  sistemini getirecek. Bu sistem için Wii Sports’u  örnek olarak gösteren Gabe Newell   şu sözleri söyledi ” Konsol için herşeyi en ayrı detayına kadar düşünüp oyuncuları daha fazla zevk alabileceği bir ortam hazırlamayı planlıyoruz. Bunlar en kısa sürede  konsol için hayata geçireceğiz. Zaten hareket kontrol sistemini konsola lagsız geçirmemiz çok uzun süren bir iş bunun yerine başka fikirler üretmeye çalışıyoruz.”. Bu sözlerden sonra ise sanırım Valve’nin  yeni konsolunda   biyometrik data sistemini göreceğiz.

Steam Box
Şimdi gelelim en önemli noktaya.  Konsol için kendi Steam dükkanınızı bile açabilirsiniz. Bu şekilde bağımsız olarak geliştirdiğiniz yamaları oyunları satabilir veya “ben bunlarla uğraşamam sevdiğim oyunları bu dükkanda sergilemek istiyorum” derseniz  Steam Box ile bu isteklerinizi yerine getirebileceksiniz. Steam Box  diğer özelliği ise tarayıcı oyunları. Artık konsola yüklediğiniz bir internet tarayıcısı ile web tabanlı oyunları oynayabileceksiniz. Bu da konsolu  hafife almamanız gerektiğine büyük bir örnek.

Şu anda konsolun ne sistem gereksinimleri belli ne de çıkış tarihi tek belli olan 2013 yılının sonuna doğru piyasaya sürülecek.  Valve artık yeni bir arayış içinde ilk konsolu ile sanırım  büyük bir başarıya imza atılabileceği  şimdiden belli oldu.

Steam Box
Bakalım ilerleyen günler bize neleri gösterecek. Nvidia ve Valve, çıkardıkları yeni konsollarla başarılı olabilecekler mi?

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...