The Sims 3 Seasons İncelemesi

OG-site-YT-banner

sims-3-seasons

 

Sims severlerin merakla beklediği gün geldi.  Sims 3′ 8.Eklenti paketi  Seasons karşımızda.

 

Seasons, 4  Mevsimi iliklerimize kadar hissetiren bir  eklenti paketi  bu yeni oyunda Mevsim dinamiği Simlerimizin hayatlarına bariz şekilde etkilemekde. Herşeyden önce  Artık Mevsimine  göre kiyafet seçmeliyiz! Kış Mevsiminde dışarı çıkmak için Yazlık bir kiyafeti seçersek bu hatalı tercihimiz Simimizin donarak Ölmesine kadar dahi yol açabiliyor.

 

Mevsimleri ve onlara has özellikleri yavaş yavaş tanıyalım. Oyunumuzda 4 Mevsim mevcut. The Sims 2 Seasons’a ek olarak, mevsimlerine göre festivaller de düzenleniyor. Yazın paten kayabileceğimiz gibi kışın snowboard yapabiliyoruz. Mevsimine göre kiyafet seçmemiz gerektiğini yazımızın başında belirtmiştik.CAS ekranında bizi ”Outerwear” özelliği karşılıyor. Simlerimiz’in nasıl dışarı çıkacağına karar verebiliyoruz. Bir diğer yenilik ise Seasons’ın beraberinde mevsimlere ayak uydurmamıza yarayan bir çok aksesuarı yanında getiriyor olması. Ayrıca her eklenti paketinde olduğu gibi,oyuna yeni saç stilleri kiyafetler vb. görsel unsurlar da eklenmiş

Screenshot-24

 

Şimdi mevsimlerimize daha detaylı değinelim Her mevsim için bolca aktivite eklenmiş. Durumda örnek vermek gerekir ise kışın  kar topu savaşı yaparak diğer simlerle sosyalleşe bildiğimiz gibi istersekde inzivaya çekilip bir iglo evi inşaa edebiliyoruz. Hava durumunu ise Options menüsünden düzenliyoruz.  Burada ki ayarladan istediğimiz mevsimi kapatabilir yada uzatabiliriz. Oyunun bu özelliği bizim kontrolumüze vermesi gayet güzel olmuş.  Ayrıca Hava durumunu kontrol etmemiz için de yeni bir kanal televizyonumuza eklenmiş.

 

Festival için her şey hazır, peki ya sen?

The Sims 3 Season da ek olarak mevsimine göre festivaller düzenlendiğinden bahsetmiştik. Her mevsimin festivalinde o mevsime has öğeler mevcut.  İncelemenin ilerleyen satırlarında bu öğelerden bahsedeceğiz  Festival  başladığı zaman ekranımıza bir uyarı kutucuğu beliriyor ve bize festivalin başladığını bildiriyor. Simlerimiz aşına olduğu bir mekan Big Park ise festival yerimiz olarak seçilmiş durumda.  Festivaller özel ve eğlenci yarışmalar, içermek de .Ayrıca Noel ruhunu yaşatmak için ise herkesin bir birine hediyeler aldığı partiler veriliyor. Arkadaşlarınız ellerinde hediyeleri ile çıka geliyorlar 🙂

 

Ana Tema Mevsimler

İlkbahar mevsiminde diğer mevsimlere göre çok fazla yenilik yapılmamış.Yaz mevsiminin de  ilkbahardan  pek fazla farkı yok diyebiliriz yinede Seasons bizi hiç bir mevsimlerden mahrum etmemiş.İlkbaharda yağmurlu havalarda çiçeklerin açtığını gözlemleyebiliyoruz. İlkbahar da ki festivallerde bu öpücük standına gidebilir, halka geçirme,elma yakalama,dans yarışmalarına katılabiliriz. Ayrıca küçük Simlerimiz de unutulmamış onlar için ise yumurta bulmaca gibi sevimli oyunlar mevcut.

The-Sims-3-seasons-feature

 

Şimdi gelelim Seasons da en güzel işlenmiş  mevsim olan Sonbahara. Yaprakların yavaş yavaş dökülmesini,ve renklerinin solmasını izlerken içimizde oluşan karamsarlığa engel olamıyoruz. Bana göre en harika manzaralar. Sonbaharda ortaya çıkıyor Festivallerin dışında ”Cadılar Bayramı” da kutlanıyor.Minik simlerimiz kapı kapı gezerek şekerlerini topluyorlar. Cadılar bayramı olur da bal kabağı figürü olmaz mı? Cadılar bayramında evimize ürkütücü bir görüntü de verebiliyoruz.

 

Yaz mevsimi ise günler bol güneşli ve sıcak geçiyor. Yaz festivalinde futbol oynuyabilir,paten kayabilir,sahile gidip bolca yüzebiliriz. Ancak bu sıcak günlerde evin yolunu da unutmamak gerekiyor. Zira aşırı sıcaklar yüzünden Simimizin Vücudunda güneş yanıkları oluşabiliyor. Vucüdümuzda oluşan bu yanıkları tedavi edebilmek için solaryuma gidebiliyoruz solaryumda. İstersek düzgün bir şekilde bronzlaşa biliyoruz istersek de rengimizi açtırabiliyoruz.

tumblr_m85yq2y6cf1qes26co4_1280

 

Dondurucu soğuklar kapımızda kışlıklarımızı çıkaralım. Seasons’ın en eğlenceli mevsimi karşımızda! Kar bize harika manzaralar sunuyor. Bu güzel görüntüleri değerlendirip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta isterseniz kardan adam veya kar meleği yapabilir, kar topu savaşlarına katılıp, komşumuzun kardan adamını kimsenin ruhu duymadan yıkabiliriz . Karın şiddetini ayarlamak bizim kontrolümüze bırakılmış durumda. Bunun yanında  çatılarda oluşan buz sarkıtları  ve kar yüzünden okulumuzun tatil olması gibi özellikler de bulunuyor.

 

ts3s3

 

Grafiklerimiz ne durumda?

The Sims 3 dendiğinde  zihnimizde canlanan grafikler genelde değişmez. Seasons için de bu durumda büyük bir değişim yok ama, mevsimler gerçekten başarılı olarak atmosfere giydirilmiş. Örnek vermek gerekirse kar yağışı  gibi yeni unsurlar  son derece hoş bir şekilde yansıtılmış. 8.Eklenti paketi ile gelen ek aksesuarlarında modellemeleri dışında, oyun grafiklerinde değişen pek fazla bir şey yok. Seasons’ın bir eklenti paketi olduğunu da varsayarsak, bu konuda atmosfere katması gerekenleri başarılı bir şekilde yansıtmış.

 

Sonuç olarak The Sims 3 : Seasons

The Sims 3, 8.Eklenti paketiyle birçok eksiğini başarılı bir şekilde kapatıyor. Yeni aksesuarlar kıyafetler, eşyalar gayet güzel ve mevsimlere uygun olmuş. Her mevsime özel  festivaller, etkinlikler , özel yarışmalar oyunu renklendirmiş.  Sims severlerin, hatta daha önce Sims oynamamış oyun severlerin bile tutkuyla oynayabileceği bir eklenti olmuş.  Seasons ile simlerimizin keşfedecek çok şeyi var! Bir başka incelemede görüşmek üzere.

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...