The Walking Dead FPS Oyunu Geliyor!

OG-site-YT-banner

İlk olarak Robert Kirkman ve arkadaşlarının çizgi roman serisiyle başlayıp, daha sonra AMC televizyon kanalı tarafından dizi haline getirilen The Walking Dead, son olarak Telltale Games tarafından geliştirilen oyunlarıyla iyice popülerleşti.

Telltale Games tarafından halihazırda bölümler halinde geliştirilmekte olan The Walking Dead serisinin Activision ve Terminal Reality ortaklığıyla FPS oyununun geliştirileceği duyuruldu. Bloodrayne serisi ve Ghostbuster oyunuyla bilinen Terminal Reality’nin zombi oyunlarına yeni bir soluk getirip getirmeyeceği belirsiz.

Oyunda Daryl&Merle Dixon kardeşler ana karakterler olacak. Küçük kardeş Daryl Dixon’ı yöneteceğiz. Daryl Dixon, dizide en çok sevilen karakterlerden biri. Ustalıkla kullandığı arbaleti ile ekipten pek çok kişinin hayatını kurtaran Daryl, ana karakter olarak gayet doğru bir seçim. Ağabeyi Merle Dixon ise dizide dikbaşlılığı ve kaba birisi olmasıyla tanınıyor. Dizideki akıbeti ilk bölümlerden sonra belirsiz olan Merle, siyahi düşmanı tam bir redneck.

Oyunun 2013 yılında PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için çıkarılması planlanıyor.

Oyunun ilk teaser videosu;

[youtube id=”9zOoth30ylA”]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...