Xbox Live Hesabına Kayıtlı E-Mail Adresini Değiştirme Rehberi

OG-site-YT-banner

Xbox’ın resmi olarak Türkiye’ye geldiği şu günlerde, birçok Türk kullanıcısı, daha öncesinde Xbox Live’a üye olmak için aldığı ve ev adresini İngiltere veya Amerika olarak gösterdiği adresleri değiştirmeye çalışıyor.

 

Bu rehberimizde, Xbox Live Gamertag’ınıza kayıtlı mail adresinizi nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Çok basit olan bu işlemle artık eski mail adresinizi, yeni bir adresle değiştirebileceksiniz.

 

 

1-) https://account.live.com/summarypage.aspx adresine gidip, mevcut Xbox Live hesabınızla giriş yapın.

 

2-) Yukarıdaki resimde işaretlenmiş olan “update email adress” linkine tıklayın.

Karşınıza gelen ekrandan, isterseniz yeni bir e-mail adresi oluşturup, onu mevcut hesapla birleştirebilir, isterseniz de eski bir mail adresinizi Xbox Live ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak mevcut kullandığınız adresiniz hotmail uzantılıysa, bunu başka bir hotmail adresinizle değiştiremiyorsunuz. Sadece yeni bir hotmail hesabı oluşturup kullanabiliyorsunuz.

 

Bu işlemi yaptığınızda, sadece Xbox Live için değil, tüm Windows ID kullanan hesaplarınız değişiyor. Yani eski e-mail adresinizi kullanamıyorsunuz. Eski mail adresinizle ilişkin servisleri, yeni oluşturduğunuz adres üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

 

İşte Xbox Live mail adresinizi değiştirmek bu kadar kolay! İşlemle ilgili sorularınız varsa, yorum olarak aşağıya yazabilirsiniz.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...