Asus Türkiye, Dünyanın İlk G-SYNC Destekli WQHD Monitörünü Özel Bir Etkinlikle Tanıttı

OG-site-YT-banner

 

Asus’un teknik özellikleriyle göz kamaştıran monitörü ROG Swift PG278Q, 16 Temmuz sabahı SALT Galata’da özel bir etkinlikle basın mensuplarına tanıtıldı. Bizim de dahil olduğumuz bu etkinlikte, 27 inç boyutunda olan ve WQHD (2560 x 1440) çözünürlüğüne ev sahipliği yapan ROG Swift PG278Q ile Nvidia’nın yeni teknolojisi G-Sync için sunumlar yapıldı.

Benjamin_BERRAONDO

Sunum alanına ilk olarak Nvidia Emeai GeForce ve Tüketici Ürünleri’nden sorumlu Kıdemli Halkla İlişkiler Müdürü Benjamin BERRAONDO geldi.  Sunumun ilk konusu, geçtiğimiz sene faaliyete geçen ve gün geçtikçe daha başarılı bir hale gelen Geforce Experience yazılımı oldu.

Geforce Experience yazılımını özetleyen  Benjamin BERRAONDO, bu özetten sonra ise Asus’un oyunculara özel geliştirdiği monitöründe yer alan G-Sync teknolojisi hakkında bilgi verdi.

gsync_karsilastirma

Monitörün içinde kurulu olarak gelen Nvidia’nın G-Sync modülü sayesinde, monitörün tazeleme oranı ile grafik işlemci ünitesi senkronize ediliyor ve böylelikle en akıcı oyun deneyimi sağlanıyor.

g-sync

 

Görüntüde oluşan yırtılmaları ortadan kaldırmak için kullanılan V-Sync teknolojisinde ortaya çıkan takılma sorunları, G-Sync teknoloji sayesinde giderilmiş durumda ve yine bu teknoloji sayesinde en net ve en hassas görüntüler elde edilmekte.

IMG_3876

Nvidia’nın devrimsel G-Sync teknolojisi sayesinde gücüne güç katan bu oyuncu monitörü aynı zamanda diğer arenalarda da iyi bir iş çıkarıyor. Bu özel monitör bünyesinde, 144 Hz tazeleme hızı, 1 ms tepki süresi ve 3D vision desteği barındırıyor. Monitörün kutusundan ne yazık ki 3 boyutlu Nvidia gözlüklerinin çıkmadığını belirtelim. Ayrıca monitörde iki adet USB 3.0 girişi bizleri beklerken, görüntüyü ise monitörümüze DisplayPort 1.2 çıkışı ile aktarıyoruz.

arka

Tasarım alanında da hem ergonomi hem de görsel anlamda güzel bir iş çıkarılmış.  VESA standartlarına sahip bir askı aparatı ile duvara montaj imkanı veren ROG Swift PG278Q, tek tuşla 60-120-144 Hz tazeleme hızları arasında geçiş yapabiliyor. Monitörün ayar arayüzünde gezinmek ve hızlıca ayarları yapmak 5 yönlü joystick butonu sayesinde mümkün kılınmış.

Monitörü istersek aşağıya ve yukarıya eğebiliyor, dikey konuma getirebiliyor ve yükseklik ayarını değiştirebiliyoruz. Gelişmiş kablo yönetimi sayesinde bizleri kablo kargaşasından kurtaran ROG serisinin önemli üyesi ROG Swift PG278Q, özel havalandırma tasarımı sayesinde ısıyı çabucak egale ediyor.

gösterge

Asus’un kendine has GamePlus teknolojisi de monitörle birlikte bizleri karşıladı. Bu teknoloji sayesinde ekstra nişangah seçebilir ve oyun ekranınıza da kullanım senaryonunuza göre bir de sayaç yerleştirebilirsiniz.

tasarim

Firmanın üst segment gamında yer alan ve dünyanın ilk G-SYNC destekli WQHD monitörü olmayı başaran ROG Swift PG278Q, 1200 dolar civarında bir fiyata sahip olacak. Teknik özellikleri, iddialı tasarımı, ergonomik özellikleri ve G-Sync teknolojisi ile bizleri büyülemeyi başaran ROG Swift PG278Q, ilerleyen günlerde satışa sunulacak. 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...