Cengiz Han 2 İlk Bakış İncelemesi

OG-site-YT-banner

CENGİZHAN 2

Sen Sadece Kral Olmaya Layıksın !

 

 Krallık savaşlarını birebir yaşamaya hazır mısınız ? Gelin hep beraber 1200’lü yılların başına dönelim.Sizlere bugün Cengiz Han 2 Online oyunu hakkında inceleme ve görüşlerimi bildirmeyi hedefledim. Cengiz Han ismi Denizlerin Hanı anlamına gelmektedir.Oyunda bütün oyuncular Moğol İmparatorluğu için savaşıyor aslında.Ancak Moğol İmparatorluğu’na çalışan 3 ayrı devlet daha bulunmakta.Bunlar ; Pers,Türk ve Rus İmparatorlukları.Bu İmparatorluklar kendi çıkarlarını düşündükleri için sürekli savaş halindedir.Öyle ki Tarafsız bölgelerde birbirlerini gören oyuncular anında birbirlerine dalmaya başlıyorlar.(E hayli ile küçük seviyeli arkadaşlara da yazık oluyor (: )

Şimdi gelelim oyunumuzu incelemeye. Oyun,Türkçe olması Türk oyuncular için çok önemli bir avantaj.Grafikler çok gelişmiş olmasa da oyuncuyu saatlerce oyuna bağlayabilir.Oyunda toplamda 4 ırk bulunmakta.Bu ırkların altında ise 12 adet sınıf bulunmakta.(Klasik DVO özellikleri burada da kullanılmış)Yazımın başlangıcında da bahsettiğim gibi seçebileceğimiz ırklar;Türk,Moğol,Rus ve Pers İmparatorlukları.(Türk İmparatorluğu çok kalabalık olduğu için oyunda kasmalar olabilir.Tavsiyem Rus İmparatorluğunu seçmeniz yönünde)Her İmparatorluğun bir başlangıç şehri bulunmakta.Şehirlerin harita yapısı aynı ancak Npc yerleri farklı olarak ayarlanmış.

Cengiz Han 2’de seviye atlama olayı gerçekten çok kolay düzeye indirilmiş. Görev sistemi üzerine kurulu olan oyun da yaratık kestikçe gelen tecrübe oranı çok az. Karakterinize atlattığınız her 10 seviyede bir envanteriniz de bir hediye kutusu göreceksiniz. Kutuların içinde bolca oyun içi parası,zırh,silah gibi çeşitli itemler gelmekte.Otomatik saldırı sistemi ise oyuna ayrı bir zevk vermiş.Savaş sistemleri ise oldukça çeşitli kılınmış.Irklar arası savaşlar,düellolar,serbest oyuncu savaşları ve krallık savaşları bunlardan sadece bazıları.Sunucular arası savaş ise oldukça ilgi çekici.Gerçek savaş sahnelerini aratmayacak şekilde ayarlanmış.

Oyunda Kral seçimleri çok adil olarak ayarlanmış. Krallık Arenası’nda yapılan savaşı hangi lonca kazanır ise o loncanın başkanı yeni Kral oluyor. Kral, kalelere kule ve tank gibi koruma materyalleri ekleyebiliyor. Ayrıca halktan vergi toplama yetkisi de bulunmakta. Kral’ı sevmeyen birileri çıkarsa o zaman kral hapı yuttu J . Anında ayaklanma çıkarıp Kral’ı indirebilirler.

Cengiz Han 2 oyunculara çeşitli mesleklerde sunmuş.Meslekler sayesinde elde ettiğiniz malzemeleri kullanıp ticaret yapabilirsiniz.MMO tarzı oyun sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir oyun diye düşünüyorum.Videolu Cengizhan 2 İlk Bakış İncelemesi

Dağıtım : Joygame

Yapımcı : Kylin Games

Web : http://www.joygame.com/cengizhan2/

Çıkış Tarihi Şubat 2012

 

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...