Cubemen 2 İncelemesi

OG-site-YT-banner

 

header_292x136

İlk olarak 2006 yılında bir Warcraft 3 haritası olarak hayatıma giren Tower Defence oyunları, ilerleyen yıllarda nispeten basitleştiğinden dolayı bendeki o kıvılcımı çabuk söndürmüştü. Bağımsız yapımcılar için geliştirmesi nispeten daha kolay olan bir oyun türü olması sebebiyle, son yıllarda mobil platformlarda sıklıkla karşılaştığımız Tower Defence oyunları, geçtiğimiz yıl çıkan Cubemen ile birlikte, apayrı bir boyut kazanmıştı.

 

Yıl 2013’ü gösterdiğinde ise, Avusturalya merkezli bağımsız yapımcı  3 Sprockets, Cubumen’in 2. oyunu olan Cubemen 2’yi bizlerle buluşturdu. Adından da anlaşılacağı üzere küpler üzerine inşa edilen bu oyunda, savunma için kullandığımız üniteler sabit değil. Dilediğimiz gibi kontrol edebildiğimiz ( her ne kadar kontrol kısmında biraz sorun yaşansa da ) , küplerden imal edilmiş bu üniteler, bizler için yeri geldiğinde bayrak çalıyor, yeri geldiğinde arazi işgal ediyor, yeri geldiğinde savunma yapıyor ve yeri geldiğinde rehine kurtarıyor. 5 Oyun moduyla birlikte karşımıza çıkan Cubemen 2, çoklu oyunculu mod desteğiyle de, arkadaş arasındaki rekabetleri kızıştırıyor.

 

Şu anda Steam’de 6$’dan satılan oyun,  Tower Defence tutkunlarını uzunca bir süre meşgul edecek gibi görünüyor. Keyifli seyirler!

 

 

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...