Dungeon Hunter 3 İnceleme ( Android )

OG-site-YT-banner

 

Android platformuna çıkardığı HD oyunlarla oyuncuların beğenisini toplayan Gameloft, Dungeon Hunter serisi ile RPG sevenleri akıllı telefon almaya mecbur ediyor. Dungeon Hunter serisinin son oyunu olan Dungeon Hunter 3 mobil oyunların bilgisayar oyunları kadar kaliteli olabileceğinin kanıtı oluyor.

Hikayesiz RPG mi? Hadi canım!

Dungeon Hunter 3 serinin ilk iki oyununda olduğu gibi bir hikaye içermiyor. Başta ben olmak üzere pek çok oyuncu bu fikri saçma bulsa da oyunu oynamaya başlayınca fark ediyoruz ki biz bu oyunu konusu için oynamıyormuşuz. Bizim tek amacımız düşmanımızı ayaklarımızın altına sermekmiş.

Konu sadece yemeğe koydumuz baharat görevi görüyormuş. Gameloft bu gerçeği anlamış olsa gerek ki yemeğe baharat koymamış fakat yemeğin içeriğini lezzetlendirmiş

Yenlenmiş Sınıf Sistemi

Oyuna karakterimizin cinsiyetini, sınıfını ve ismini seçerek başlıyoruz.
Oyundaki sınıfları tanıtacak olursam;

 

 

Warlord : Yüksek savunma ve sağlığı sayesinde kolay pes etmeyen bir ölüm makinesi. Yalnız başınıza karşısına çıkmayın. Oyuna yeni başlayanlar için ideal bir sınıf. Silah olarak balta veya çift kılıç kullanabiliyor

 


Astromancer :
Yeni beceriler edindikçe düşmanlarını yanına yaklaştırmadan alt etmesi onun düşük sağlık savunma becerisini dezanvataj olmaktan çıkarıyor. Yine de oyuna yeni başlayanlar için zor bir oynanışa sahip. Silah olarak sopa veya asa kullanabiliyor.

 

 

 


Trickster :
Hem uzak hem de yakın dövüşte uzman ve çevik hareket eden bir sınıf. Diğer sınıflar kadar çok beceri kullanmasına gerek kalmıyor çünkü kritik hasar şansı ve sektirme şansının yüksek olması onu ölümcül bir sınıf yapmaya yetiyor. Silah olarak yay veya çift bıçak kullanıyor.

 

Shaman : Takım arkadaşlarını ve kendini güçlendirirken düşmanlarını lanetliyor.
Bu özelliği onu hem tek başınayken hem çoklu oyuncu oyuncu modunda vazgeçilmez bir sınıf yapıyor. Silah olarak mızrak veya topuz-kalkan kullanıyor.

 


Mekanlar, Görevler ve Dükkan

Oyunda 4 adet dünya var ve her bir dünyada 4 farklı mekan var. Bu mekanların hepsinde farklı canavarlar yer alıyor. Her mekan da 5 bölüme ayrılmış. Yani toplamda oyunda 4x4x5=80 etap bulunuyor. Her etapta yapmanız gereken 3 talimat bulunuyor. Bu talimatları yapmak şart değil fakat yaparsanız para ve tecrübe kazınıyorsunuz.
Bir diğet ayrıntı ise oyunda eşya satın aldığımız dükkan. Bu düklanda eşyalarınızı geliştirmek için internet bağlantınızın olması gerek. Ayrıca daily challenge görevleri yapmak için de internet şart.

Muhteşem Grafikler ve Hızlı Oynayış

Oyunun grafikleri gerçekten çok iyi. Mobil platformda daha iyisine az rastlanır. Karakter modellemeleri düşündüğümden çok daha fazla ayrıntılı fakat kuşanabileceğimiz eşya sayısı az. Mekanlar ufak olmasına rağmen atmosferi iyi yansıtıyor. Canavarlarların tasarımında da ayrıntıya önem veren Dungeon Hunter 3 grafik konusunda sınıfı dereceyle geçiyor. Grafikler bu denli güzel olunca çoğu kişinin aklına cihazının oyunu destekleyip desteklemeyeceği sorusu takılmıştır. Ama merak etmeyin oyunun HD versiyonu çoğu modelde destekleniyor. Ayrıca oyunu desteklemeyen düşük çözünürlüklü cihazlar için 2D versiyonu da mevcut. Henüz oyunun 2D versiyonunu inceleyemedim ama fazla tutmadığı aşikar.

 


Bu Sefer Gürültü Yok!

Özellikle Dungeon Hunter 2’de başıma gelen şey seslerin yetersiz olması ve gürültü oluşturmasıydı. Oyun grafikte olduğu gibi seste de kendini geliştirmiş.
Sesin çeşitliği ve kalitesinde büyük bir artış yaşanmış. Bu da oyuncuya kulaklıkla rahatça oyun oynama fırsatı veriyor.

Oynananabilirlikteki Yenilikler

Oyun oynanabilirlik konusunda kendini geliştirmiş fakat yeni sorunların çıkmasına da izin vermiş. Serinin ilk iki oyununda saldrı tuşuna basınca en yakınındaki hedefe saldıran karakterimiz yolunu
bulamaz, gereksiz yerde takılırdı. Bu sorun giderilmiş çünkü artık karakterimiz hedef seçmiyor. Uzun menzilli silahlarda nişan alarak atış yaparken yakın dövüşte ise kılıcımızı hedefe değdirerek saldırı yapıyoruz. Yani aynı anda birkaç düşmana birden vurmak mümkün.
Oynanabilirlikte tuşlar hakkında bir sıkıntı var oda silah değiştirme tuşu. Bu tuş çok küçük hazırlandıği için hiç bir zaman tam istediğim anda o tuşu kullanamadım, yeni bir yamayla halledilemeyecek bir sorun değil.


Üzüldüğümüz Şeyler…

 

Oyunu marketten ücretsiz indirebilirsiniz. Fakat oyunu ücret ödemeden oynak biraz zor. Eşyaların fiyatları pahalı olduğu kadar para kazanmak ta zorlaştırılmış.

Oyunda kazandığımız altınlardan daha değerli olan elmaslar kredi kartıyla satın alınıyor. Bu elmaslarla ouyundali tüm eşyaları satın alabilirsiniz. Ama yok ben elmas satın almam diyorsanız size iyi bir haberim var. Oyunun sizden istediği ücretsiz uygulamaları yükleyerek bedava elmas kazanabiliyorsunuz.

Oyunda altın kazanmanın en etkili yolu bölüm sonunda canavarların hazine kutusunu açmak, fakat bunun için anahtar gerekli ve bu anahtar da elmaslarla satılıyor. Anahtar sayısı 5’in altına düşerse 20 dakikada bir size ücretsiz bir anahtar veriliyor. Bu durum oyunu oynama zevkini biraz düşürüyor çünkü elmas alırsak oyun aşırı basit oluyor, almazsak da zorlaşıyor.
Son olarak Dungeon Huntet 3 mobil platformdaki en kaliteli RPG’lerden biri. İncelememizde oyunun her ayrıntısını vermedim fakat genel olarak özetledim. Bir sonraki android incelememizde görüşmek üzere!

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...