Far Cry 3 İncelemesi

OG-site-YT-banner

2012 yılının yavaş yavaş sonlarına doğru geliyoruz ve “oyun mevsimi” olarak adlandırılan 4. çeyrek bitmek üzere. Oyun Günlüğü olarak, elimizden geldiğince büyük yapımları incelemeye çalıştık. Şimdi ise sıra, yılın en çok şüpheyle beklenen oyunlarından olan Far Cry 3’e geldi.

 

İlk oyunun yakaladığı muazzam başarıyı devam ettirmeyen Far Cry 2’nin ( ilk oyunu Crytek, ikinci oyunu Ubisoft’un yaptığını tekrar hatırlatalım )  ardından, yine Ubisoft’un ellerinden çıkacak olan  Far Cry 3’ün akibeti birçok oyunsever tarafından merakla bekleniyordu. Aylar öncesinden sık sık haberleri oyun basınında yer alan Far Cry 3, seriye hala inancı olan oyuncuları haksız çıkarmadı ve yılın en iyi oyunlarından biri olarak bizlerle buluştu.

Far-Cry-3

 

 

FPS ve RPG öğelerini çok başarılı bir şekilde harmanlayarak bize sunan Far Cry 3, biraz klişe olsa da, güzel işlenmiş bir senaryoya sahip. Senaryo modunda oynarken, oyunun açık dünya yapısına sahip olmasının nimetlerini sonuna kadar kullanabiliyoruz. Dilersek avlanıyor, dilersek bitki toplayabiliyor, dilersek yan görevlerle vakit öldürüp, karakollar ( outpost ) basıp mekanlar ele geçirebiliyoruz. Tüm bunları yaparken çok sayıda hava, kara ve deniz taşıtını kullanabiliyoruz. Bizleri fazla yormayan skill ve craft sistemini de içeren Far Cry 3’ü çok severek oynadık ve 35 dakikalık bir inceleme videosunu sizler için hazırladık.  Şimdiden keyifli seyirler!

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...