FIFA 14’te Büyük Yenilikler Olacak!

OG-site-YT-banner

FIFA 14’te Büyük Yenilikler!

fifa-14-1

Electronic Arts PC, XBOX360 ve PS3 konsolları için çıkacak olan FIFA 14 ile gelen yenilikleri açıkladı. FIFA 14 ile beraber gelen bu yenilikler sayesinde maçlar daha gerçekçi ve daha keyifli olacak.

 

Pure Shot ismiyle karşımıza çıkan yeni özellik ve yeni top fiziği sistemi ile şutlarınız daha gerçekçi olacak.  Yeni gelen Pure Shot özelliği sayesinde oyuncular attıkları adımları kontrol ederek ve kaleye yaklaşma açılarını istedikleri şekilde gerçekleştirerek çok daha iyi bir şekilde son vuruşu vurabilecekler. Gerçekçi top fiziği sistemi ise oyunculara aynı gerçek maçlarda yapabildikleri gibi topa uzaktan sert bir şekilde vurabilmelerini, isabetli alçak şutlar çekebilmelerini ve topun dibine girerek topa falso verebilmelerini sağlayacak.

fifa-14-2

FIFA 14’te gol atmak için hücuma geçen oyunculara birkaç yenilik var. Bunlardan biri Protect the Ball. Bu özellik ile oyuncular top sürerken savunma oyuncularını kendilerindn uzak tutarak topu koruyabilecek ve pası almadan önce oyuncuların fiziğini kullanarak rakip oyuncuları uzaklaştırarak topu elde edebilecek. Bir diğer özellik ile yapay zekayı güçlendiren Teammate Intelligence. Bu özellik sayesinde savunma oyuncuları pozisyonları daha iyi değerlendirerek topu geri kazanmada destek olurken hücum oyuncuları da rakiplerini kandırabilecekler. Top kontrol etmede bir gelişme olan Sprint Dribble Turns özelliği de oyuncuların depar sırasında hız kaybetmeden istedikleri yöne rahatca dönebilmelerini sağlayacak. Eklenen bir diğer özellik ise Variable Dribble Touches. Bu özellik oyunculara depar esnasında topa değişik dokunuş alternatifleri sağlayacak. Yetenekli oyuncular topla birlikte koşarken topu daha iyi saklayabilecek ve topu daha iyi kontrol edebilecek.

fifa-14-3

FIFA 14’ün kariyer moduna eklenen Global Scouting Network özelliği ile bir başka oynama şekli olacak. Global Scouting Network ile oyuncular profesyonel gözcülük dünyasını tanıma fırsatı yakalayacak. Oyuncular Dünya’nın dört bir yanında yetenek avına çıkabilecek, futbolcuları izleyerek transfer dnemi öncesinde oyundaki her bir oyuncunun özelliklerini ve kişiel yeteneklerini ortaya çıkarabilecekler. Ayrıca geliştirilen bilgi merkezi daha rahat dolaşım, daha az kesinti ve canlı gözcü raporları da sunacak.

fifa-14-5

FIFA 14’te bulunan EA Sports Football Club, oyunculara online olarak Dünya’nın dört bir yanında bulunan diğer oyuncularla rekabet etme olanağı da sunacak.

 

fifa-14-4

 

Birçok yenilikle karşımıza çıkan olan FIFA 14’ü dört gözle bekliyoruz!

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...