Günlük : Faster Than Light

OG-site-YT-banner

Eski oyuncuların yıllardır süre gelen ve bir türlü tam anlamda tatmin edilememiş uzay oyunu arzuları, Faster Than Light gibi rekor projelerin altına imza atılmasına neden oluyor. Peki nasıl mı? 10.000$ hedefleyen bir Kickstarter projesi olarak oyuncuların beğenisine sunulan Faster Than Light’ın, talep ettiğinden yaklaşık 20 kat fazla destek görmesi, oyun dünyasındaki “uzay” boşluğunu da gözler önüne birkez daha sermiş oldu.

 ftl-faster-than-light

Basit bir uzay simülasyonu olan oyunda, sahip olduğumuz uzay gemimizi, uzayın derinliklerinde, tabiri caizse kurda kuşa yem olmadan kontrol etmemiz gerekiyor. Gemilerimiz silah, savunma, kamera, motor vb. sistemlerle donatılmış olduğundan, her sistemin ayrı bir önem taşıdığı Faster Than Light’ta, düşman gemileriyle savaşırken aynı anda birden fazla noktaya odaklanmamız gerekebiliyor.

 

Son derece sürükleyici bir oyun olan FTL, maalesef her oyuncuya hitap etmiyor. Ben oyunu severek 10 saati aşkın bir süre oynadım ve hâlâ da oynamaya devam ediyorum. İlk olarak inceleme gibi başlayıp, sonrasında uzayın derinliklerine yelken açtığımız bu “Günlük” videomuzu keyifle seyretmeniz dileğiyle!

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=fKqc6i5ZqS4[/youtube]

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...