LG Türkiye’nin Projektör Tanıtım Lansmanındaydık

OG-site-YT-banner

Geçtiğimiz hafta LG Türkiye tarafından, 3 Eylül tarihinde İstanbul Modern‘de yapılacak olan projektör ağırlıklı ürün tanıtım etkinliğine davet edildik. Açıkçası etkinliğe gitmeyi kafamda kurarken, bir oyun sitesi olduğumuzdan ve teknoloji haberlerine sitemizde yer vermememizden dolayı içerik çıkartabilme konusunda şüphelerim vardı. Ancak LG’nin, bizim gibi yeni bir oluşumu davet etme cesaretini göstermesinden ötürü, bende de ciddi bir davete katılma isteği oluşmuştu.

 

Çantamı hazırlayıp, Ankara’dan düştüm yollara. İstanbul’a yabancı olduğumdan, İstanbul’da yaşayan bir arkadaşım iner inmez beni karşıladı. Etkinliğin olduğu gün ve saat geldiğinde Karaköy’e, İstanbul Modern’e doğru yola koyuldum. Etkinliğin başlamasına 20-25 dakika kala yerimi aldım. İçeri girer girmez ortamdaki loş ışıklandırma dikkatimi çekti. Projektör ağırlıklı bir lansman olduğundan bu loş ışıklandırma tercih edilmişti. Aslında ilerleyen zamanlarda birkaç dakikalığına ışıkların tamamı açılarak aydınlatılan ortamda da projektörlerin performansları gözle görülür şekilde bozulmadığını gördüm. Çok elzem olmasa da, bu loş ışıklandırmanın etkinliğe ve kokteyle ayrı bir hava kattığı inkar edilemez.

 

LG, blogger ağırlıklı bir davet listesi hazırlamış ve etkinliği de buna göre şekillendirmişti. Sınırlı sayıda kişinin davet edileceği bizlere önceden söylenmişti. Etkinlik başladıktan sonra LG çalışanları dışında 10-15 kadar katılımcının orada olması ” sınırlı sayıda davetli ” ibaresinin bir illüzyon olarak kullanılmadığını gösteriyordu. Az sayıda kişi davet edilerek, son derece ferah bir ortam oluşturmuştu.

 

 

Oyun Günlüğü‘nü temsilen katıldığım ilk etkinlik olması nedeniyle maalesef katılımcılar arasından tanıdığım kimse yoktu. Kısa bir süre sonra Tekno Blog editörü Sinan KÜSTÜR ile tanışıp, sohbet imkanı bulmamla etkinlikten aldığım keyif ikiye katlandı.

 

Yeme – içme konularına çok düşkün birisi olmasam da, etkinliğin kokteyl  kısmı tek kelimeyle harikaydı.  Tek lokmalık yemek sunumları hem görsel açıdan zengin, hem de lezzet konusunda çok başarılıydı. Alkollü ve alkolsüz içeceklerle desteklenen ve önünüzün 1 dakika bile boş kalmadığı ( evet, görevliler adeta anneannemiz gibi sürekli bize birşeyler tattırmak istiyorlardı ) kokteyl bence kusursuzdu. Gecenin sonlarına doğru da tatlı ikramı yapılarak güzel bir şekilde sonlandırıldı.

 

Bu detayları yazdıktan sonra gelelim şimdi tanıtılan ürünlere. Projektör ağırlıklı bir etkinlik olması sebebiyle 4 projektör tüm etkinlik boyunca yayın yaptı. Bu yayınlar 3D görüntü, futbol maçı, anime film ve Xbox 360 üzerinden oyun şeklinde yapıldı. Kısacası her ilgi alanı dahil edilmişti. Bunların yanı sıra LG’nin geliştirdiği dünyanın ilk fare tarayıcısı ( mouse scanner) ve IPS panelli monitörler de etkinliklte tanıtıldı. Neredeyse her ürünün yanında bir LG yetkilisi bulunuyordu ve ürünlere bakmak istediğinizde, sorularınızı yanıtlayarak sizlere yardımcı oluyorlardı. Bu konuda katılımcılar serbest bırakılmıştı. Yani sırasıyla ürünlerimizi sizlere gezdirelim/gösterelim tarzı bir tutum yoktu. Kim, hangi ürün ilgisini çekiyorsa gidip yanına bilgi alabiliyordu. Mağazada ayakkabı bakarken yanınıza gelip başınıza dikilen ve “yardımcı olayım mı” diye soran mağaza elamanının yaşattığı gerilim veya herhangi bir ekstra bilgi vereyim gayesi yoktu.

 

Bu ürünler arasında  ilgimi en fazla LG’nin Micro-Portable LED projektörü olan PB60G modeli çekti. Diğer projektörler oyuncu gözüyle baktığımda bana pek birşey ifade etmezken, PB60G küçük boyutu, şık tasarımı ve oyun yayınındaki net görüntüsüyle beni etkilemeyi başardı. Laptop veya konsol çantanızın yan cebine koyup rahatça taşıyabileceğiniz PB60G, WXGA ( 1280 x 800 ) çözünürlüğünde görüntü yansıtıyor.

PB60G’nin boyutu neredeyse Xbox 360 kontrolörü kadar.

 

Başına oturup bir süre F1 2011 oynadığım projektörün yaşattığı oyun deneyimi büyük ekran bir Full HD  televizyondan çok farklı değil. Teknik özelliklerinden çok anlamadığımdan dolayı, “parlaklığı çok iyiymiş, lamba tipi pek uygun değilmiş” tarzı yorumlar yapamayacağım. Zira söylediğim gibi ben orada bir “oyuncu” olarak bulundum ve bana yaşattığı deneyim son derece tatmin edici oldu. Fotoğraf, müzik ve film dosyalarını da USB bellek aracılığı ile oynatabilmesi ve 3D ready olarak gelmesi ürünün diğer artılarından.

 

 

 

Dikkatimi çeken tek eksik noktası ise dahili ses çıkışının son derece zayıf olması. Ancak bu boyutta bir cihaz için sanıyorum ki bu eksiği son derece normal. Harici olarak kulaklık/hoparlör takılabiliyor olmasından dolayı, bu ürünü alıp evinizde kullanacaksanız iyi bir de hoparlör almanızda yarar var.

 

Etkinlik kapsamında yapılan hediye çekilişiyle 3 katılımcıya LG’nin yeni projektörlerinden hediye edildi. Çekilişten hediye kazanamayan katılımcılara da LSM-100 Scanner Mouse hediye edildi.

 

Genel anlamda, rahat bir atmosferde, güzel bir kokteyl eşliğinde geçen etkinlik beni memnun etmeyi başardı. Ankara’dan kalkıp gelmeme beni pişman etmeyen bu etkinliğe Oyun Günlüğü’nü davet eden LG’ye, ekip olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...