LG’nin Yeni Amiral Gemisi G3’ün Lansmanındaydık

OG-site-YT-banner

DSCF5587

Öncelikle merhabalar sevgili Oyun Günlüğü dostları, bugünkü yazımı geçtiğimiz günlerde katıldığım G3 lansmanı için kaleme aldım. OG adına 28 Mayıs Çarşamba günü LG’nin yeni amiral gemisi G3 için The Grand Tarabya Hotel’de düzenlenen lansmana katılıp, G3’ü ve lansmandaki diğer aksesuarları deneyimleme şansı buldum. Öncelikle düzenlenen bu etkinlik için görüşlerimi sunmak, ardından da ürünler hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

DSCF5602

İlk lansman deneyimim olması nedeniyle de bende büyük bir yeri olan G3 lansmanı, ürün deneyimleme anlamında bizlere rahat bir atmosfer sundu. 4 sıra şeklinde düzenlenen platformlar üzerinde yerlerini alan çokça telefon, sayı anlamında biz ziyaretçilerden daha üstündü. Bu sebeple herkes telefonu A’dan Z’ye inceleme fırsatı buldu. Aynı zamanda ürünü deneyimlerken sıkça ikramlarda bulunuldu. Kısacası rahat ve geniş bir atmosferde ürünleri deneyimledik.

DSCF5610

Ardından topluca akşam yemeği için otelin restoranında bizler için ayrılan bölüme gittik. Burada LG’den önemli isimlerle, lansman için görevlendirilen gerek Türk gerek Koreli LG çalışanlarıyla ve değerli misafirlerle yemek yeme şansım oldu. Sıcak bir havanın hakim olduğu yemek sonrasında hatıra fotoğrafı çektirmemek olmazdı. Saat 23’ü gösterdiğinde artık bu güzel etkinliğin sonuna gelmiştik. Vedalaşarak otelden ayrıldık.

DSCF5578

DSCF5585

LG G3 hakkındaki kişisel düşüncelerime gelirsek, öncelikle beni büyüleyen ekrandan başlamak istiyorum. Önceden 5 inç üstü telefonlara oldukça manidar ve anlamsız gözlerle bakardım. O boyuttaki telefonlar bana oldukça ürkütücü gelirdi. Fakat G2’de de olduğu gibi G3’ün de ince çerçeveleri beni etkileyen ilk anahtar özellik olmuştu. Olağanüstü ince çerçeveleriyle 5.2 inç bir telefon edasında olan G3’ün ikinci anahtar özelliği ise boyutları göz önüne alındığında 148 gram ağırlığı ile dikkatleri çekmeseydi. Elde tutuşu gayet zevkli olan ve kullanıcısını yormayan telefon, ince ve sade tasarımıyla da oldukça dikkat çekmeyi başardığını söyleyebilirim.

2K çözünürlükteki ekranın piksel yoğunluğu 538 ppi değerindeydi. Oldukça keskin ve canlı olan bu ekranın kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratması pek mümkün görünmüyor fakat şunu da söyleyemeden geçmek doğru olmaz. Bir televizyon ya da bir bilgisayar monitörü  olsa neyse fakat telefonlarda Full HD ile 2K çözünürlüğün arasında pek bir fark olduğu sezilemiyor. Bende bu farkı açıkçası çok sezemedim. Bu çözünürlüğün oyunlara ahım şahım bir negatif etkisi olmazken, Full HD ekranın kullanılması sadece maliyeti ucuzlatan bir etken olurdu kanaatindeyim.

DSCF5608

G3’ün kamera performansını farklı nesneler ve farklı ışıklarda test edebilmemiz için de böyle bir alan bizler için yaratılmıştı. En çok ilgiyi çeken kısmın burası olduğunu söyleyebilirim, iddialı kamera özellikleri ile karşımıza çıkan G3’ün kamera deneyimleme alanı bir an olsun boş kalmadı.

DSCF5600

Telefona sadece donanımsal değil, aynı zamanda yeni yazılımsal özellikler kazandırılmış. Bunlardan birisi de elimizi kullanarak hızlıca selfie fotoğraflar çekmemiz. Bu özelliği birlikte denediğimiz Koreli LG çalışanına da buradan teşekkürlerimi sunmak isterim. Aramızda oldukça güzel bir sohbet geçti.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere elimizi kameraya gösterip yumruk haline getirmemiz yetiyor. Bu hareketten sonra zamanlayıcı açılıyor, önceden belirlediğiniz süreden geri sayıyor ve son olarak fotoğrafımız çekiliyor. Ne yazık ki bazen bu işlev pek sağlıklı çalışmıyor ama bunun test telefonu olmasından dolayı olduğunu, yakın bir zamanda düzeltileceğini düşünüyorum.

DSCF5596

DSCF5591

G3’ün lansmanında bluetooth kulaklıklar, son zamanların en çok dikkat çeken aksesurlarından birisi olan telefonlar sayesinde akıllanan kılıflar ve taşınabilir şarj istasyonları bulunmaktaydı.

DSCF5592

Benim dikkatimi en çok çeken ise fosforlu kalem edasındaki taşınabilir şarj istasyonları oldu. Tasarımı ve rahat taşınabilirliği ile dikkatimi çeken bu şarj istasyonu, 2600 amperlik kapasiteye sahip. Eğer dilerseniz daha da büyük amper değerlerine sahip şarj istasyonları bulunmakta.

20140601_010016

Gecenin sonunda bizlere hediye edilen bluetooth kulaklık hakkında da birkaç cümle kurmak istiyorum. Öncelikle 32 gram ağırlığı ile boynunuzda olduğunu unutacağınız kulaklığın ses kalitesi oldukça iyi. HD ses desteği sunan mikrofonun kalitesi de hiç şüphesiz tatminkar bir seviyede.

Özgürce müziklerimizi dinleyebileceğimiz kulaklık bizlere 10 saate kadar oynatma, 15 saate kadar konuşma ve 500 saate kadar da uyku modunda bekleme imkanı sunuyor. 2 saatte tam şarj olan kulaklığı, tasarımı nedeniyle özellikle sporculara daha yakın bulduğumu söyleyebilirim.

G3_BlogggerEvent

Yazımı hatıra fotoğrafımız ile noktalar, bizleri hiçbir zaman unutmayıp her etkinliklerine davet eden LG Türkiye’ye, gerek Oyun Günlüğü gerekse de şahsım adına en içten teşekkürlerimi sunarım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...