Max Payne 3 Videolu İnceleme

OG-site-YT-banner

 Bazı oyunlar vardır, insanın hayatında gerçekten büyük izler bırakır. O oyunu oynarken hayatınızda geçirdiğiniz ilginç bir dönem, o oyunu oynadığınız ortak arkadaşlarınız veya o oyunu oynarken tanıştığınız kişiler sizde oyunla ilgili büyük izler bıraktırabilir. Ancak bir de Max Payne vardır, hayatınızda bıraktığı izin tek sebebi onu oynarken yaşadığınız tarif edilemez duygulardır… Hatırladınız değil mi? Bir akşam evine geldiğinde eşi ve çocuğu gözleri önünde öldürülen o adam, milyonlarca oyuncunun kalbinde hüzünlü bir iz bırakmıştı bundan 11 sene önce. Hala o izi taşıyan, içimizdeki oyuncu ruhunun meşalesinin sönmemesini sağlayan izlerden biri Max Payne, üstelik son oyunu Rockstar‘ın ellerinden çıkıyor.

 

 

İşte Max Payne 3‘ü bu kadar büyük beklentiyle bekleme sebebimiz buydu. Tamam, Diablo 3‘te çıkacaktı, o da efsaneydi ama kalbimiz Max Payne ile atıyordu. Resimlerini görmüştük çünkü Max’in, kafasını kazıtmıştı. Belli ki bi derdi vardı. Sonra bir video yayınlandı, kafasını kendisinin kazıdığını gördük kirli bir aynada. Daha kötü ne olabilirdi ki? Karın ve çocuğun öldürülmüş, üstüne üstlük birkaç sene sonra aşık olduğun kadın Mona benzer bir kaderi paylaşmış. Üzülüyorduk, endişeleniyorduk işte Max Payne için. Adının kelime oyunlu yapısını [ Max.(imum) Pa(in)yne ] görmezden gelircesine.

 

 

Artık kafamız bozulduğunda Max Payne Theme dinliyorduk, kaderimiz onun kadar kötü olmasa da kendi derdimiz bize yetiyordu. Ama kimse bilmiyordu senin yaşadıklarını Max, kimse anlayamıyordu. İçkiye başladın önce, sonra onun vücuduna verdiği zararları örtbas etmek için ağrı kesicilere. Kimse kızamazdı veya haksız bulamazdı seni. Keşke tanrı sana daha güzel bir kader çizseydi. Keşke, keşke…

 

OyunGünlüğü’nün yeni incelemesinin konuğu Max Payne 3, iyi seyirler.

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...