Microsoft, Yeni Nesil Oyun Konsolu Xbox One’ı Tanıttı!

OG-site-YT-banner

Beklenen gün geldi ve çattı! Geçtiğimiz haftalarda, 21 Mayıs tarihinde bir lansman yapıp, yeni Xbox’ı gün yüzüne çıkartacağını duyuran Microsoft, oyuncuların heyecanlı bekleyişine son verdi. Dün, Türkiye saatiyle 20:00’da başlayan tanıtım etkinliği, bize yeni Xbox konsolu hakkında oldukça detaylı bilgiler sağladı.

Daha önce Playstation 4’ün tanıtım lansmanında yaptığımız gibi, konsolu ve lansmanı yorumlayan bir videoda yeni nesil Xbox için hazırladık. Fakat bundan önce gelin, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One‘a bir göz atalım.

xbox-one

İlk görünüşü itibariyle, dikdörtgen bir kutuyu andıran konsol, eski ev konsollarının tasarımlarına yakın denilebilecek bir köşeli yapılara sahip. İlk Xbox’tan ve Xbox 360’ın tüm modellerinden farklı olan Xbox One, beraberinde aynı tasarım hatlarını taşıyan yeni bir Kinect ile birlikte geliyor. Kontrolöre de ufak bir makyaj yapan ve oyun deneyimi konusunda iyileştirmeye gittiğini söyleyen Microsoft, konsolu muhtemelen yukarıda gördüğümüz set şeklinde satışa sunacak. Yani, yeni Kinect, çok büyük bir ihtimal konsolun yanında yer alacak.

Bunun dışında, Xbox 360 oyunlarını, yeni donanım mimarisi nedeniyle çalıştıramayacağı açıklanan Xbox One, oyuncuları bu konuda biraz üzüyor. Xbox Live hesabımızı ve Achievement’larımızı sorunsuz bir şekilde taşıyabileceğimiz Xbox One, maalesef Xbox 360’ta kalan kutusuz oyunlarımızı da bünyesine aktaramayacak.

Sizler için hazırladığımız,  Xbox One hakkında detaylı bilgiler ve yorumlarımızı içeren 23 dakikalık videoyu aşağıdan izleyebilir, Microsoft’un yeni oyun konsolu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli seyirler!

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...