Nemexia İnceleme

OG-site-YT-banner

Irk savaşları, hemde 3 farklı gezende !

Tüm dünya genelinde Ogame ile başlayan browser ( tarayıcı tabanlı ) oyun çılgınlığı, günümüzde de son hızıyla devam ediyor. Bağımlılık yaratma konusunda son derece başarılı olan browser oyunları oynamak, günümüzde insanların artık cep telefonlarından ve diğer mobil cihazlarından rahatlıkla erişebiliyor olmasıyla son derece kolay bir hâl aldı.

Yüzyıllar boyu süregelmiş üç farklı ırk arasındaki savaşları konu alan bir browser oyunu Nemexia.

Tamamen tarayıcı üzerinden hiçbir dosya indirmeden ve ücret ödemeden oynayabildiğimiz Nemexia‘ya şöyle bir göz atalım.

Deminde bahsettiğim gibi Nemexia, üç farklı ırkın yaptıkları savaşları ve ittifakları konu alan bir browser oyunu. Oyundaki seçebildiğimiz ırklar; Konfederasyon, Tertetler ve Nokslar olarak adlandırılmış.

Bu ırklardaki askerlerin her biri mükemmel teçhizatlar ile donatılmış gemilere sahipler.

Oyuna kayıt olduktan hemen sonra karşımıza ilk olarak ırk seçim ekranı gelmekte bu ekrandan az önce saymış olduğum 3 ırktan birini seçerek maceraya atılıyoruz!

Resmi Büyütmek İçin Üstüne Tıklayın !

Irkların özelliklerine bir göz atacak olursak;

Konfederasyon Irkı

-İnsanlar
-En hızlı gemilere sahipler
-En kurnaz korsan gemilerine sahipler
-Benzersiz yetenekleri, Canlanma

Tertetler

-Robotlar
-Güçlü ve dengeli gemilere sahipler
-En sağlam kalkanlı gemilere sahipler
-Benzersiz yetenekleri, Megagüç

Nokslar

-Uzaylılar
-Yavaş ama ölümcül gemilere sahipler
-Zayıf gemiler ancak değişim ile güçlü gemiler olabilr.
-Benzersiz yetenekleri,dondurma

Resmi Büyütmek İçin Üstüne Tıklayın !

Nemexia‘nın Arayüzü o kadar hoş tasarlanmış ki kendinizi doğrudan oyunda vaadedilen uzay atmosferinde  hissediyorsunuz.. Oyuna başlar başlamaz hemen bir rehber beliriyor ve bize ilk başlarda neler yapacaklarımızı bildiriyor. Size tavsiyem bu rehberin söylediklerini es geçmemeniz ve bu aşamada oyunun temel dinamiklerini öğrenmeye çalışmanız. Eğer birazcık sabredip anlatılanları tam mânâsıyla anlarsanız, ilerleyen zamanlarda büyük kolaylık yaşarsınız. Aksi durumda ise hezimet çok kısa bir sürede sizi bulabilir!

Başlangıçta bize  505 metal ve 505 kristal verilmekte. Bu verilen metal ve kristallerin bir çoğu baştaki rehber kısmında harcanıyor ancak daha fazlasını kazanıyoruz da hemen kazanıyoruz. Ayakta kalabilmeniz için gemilerinizin ve binalarınızın seviyeleri çok iyi olmalı. Yapacağınız binaları veya gemiler için çeşitli materyallere ihtiyacınız olacak. Bu materyalleri düşman bölgelerini ele geçirerek, madencilik yaparak veya ticaret ile elde edebiliriz. Kısacası kaynakları elde etmek için ciddi çabalar sarfetmemiz gerekiyor.

Arkadaşlarınız ile ittifaklar kurabilir veya mevcut bir ittifaka girebilirsiniz. İttifaklar sizi düşmanlarınız karşısında daha güçlü kılacaktır. İttifak savaşları ile oyundan daha çok zevk alabileceğinizi de unutmamanız gerekiyor. Oyuncuların kendi arasında bir rekabet olduğu gibi, ittifaklarında kendi aralarında büyük bir rekabet bulunmakta.

Yine bu tarz browser oyunlarda sıkça rastladığımız bakıcılık sistemi, Nemexia‘da da mevcut. En çok güvendiğiniz 2 oyuncuyu bakıcı seçebilirsiniz böylelikle siz oyunda yokken bakıcılarınız hem sizin hemde kendilerinin gelişimine katkıda bulunabilirler. Mağlum, birçok oyuncu istemediği veya elinde olmayan sebeplerden ötürü birkaç gün bilgisayara veya internete erişemeyebilir. Kimse aylarını verdiği oyuna 2 günlük aksaklık için veda etmek istemez değil mi?

Şimdi gelelim Nemexia‘yı oynamak için 3 güzel nedene!

Bunlardan birincisi; hırs tutkusu, bir düşünsenize kendi galaktik imparatorluğunuzun başındasınız ve düşmanlarınıza korku salıyorsunuz !

İkincisi; İttifaklar, oyunu vazgeçilmez kılıyor ortak düşmanlarınıza karşı verdiğiniz amansız mücadeler sonucunda aldığınız galibiyetler sizi zafer sarhoşu yapıyor.

Üçüncüsü ve sonuncusu; Kendi gezegeninizde istediğiniz düzenlemeleri v.s yapabilmeniz.  Hammadde, Endüstri ve Savaş bölgelerinizi geliştirirseniz kazanmanız an meselesi !

 

Sonuç olarak Nemexia keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak browser oyunlardan birtanesi. Özellikle Uzay ve galaksiye özgü yapılar ilginizi çekiyorsa, Nemexia sizin için doğru bir seçim olabilir! Dünya’ya hakim olabileceğiniz yüzlerce oyun varken, seçiminizi Nemexia‘dan yana kullanıyorsanız güç sizinle olsun 🙂 Bir sonraki incelememizde görüşmek üzere.

 

Nemexia’ya kayıt olup, hemen kendi uzay maceranıza atılabilirsiniz!

Nemexia‘nın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[youtube id=”ybzr0EnsyHU” width=”600″ height=”350″]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...