Netbook’larda Oynanabilen En İyi 5 Oyun

OG-site-YT-banner

Birkaç yıl önce satışa çıkan ve ilk bakışta birçok teknoloji tutkununu etkileyen Netbooklar, ilerleyen yıllarda küçük olmasından ötürü kullanım zorluğu, Atom işlemcisinin Windows işletim sistemlerinde beklenen performansı gösterememesi ve yeni nesil tabletlerin piyasayı domine etmesi gibi sebeplerden dolayı teknoloji dünyasında uzun süre barınamadı. Birçok netbook üreticisi, netbook üretimi durduğunu açıkladıktan sonra fiyatlarda son derece ucuzladı. Peki bu düşük sistem özelliklerine sahip netbooklarda oyun oynanabilir mi?

 

Netbook bilgisayarda oyun

 

Açıkçası kendi netbook bilgisayarımı ilk aldığım sene ( 2009 ) bu konudaki düşüncem oynanamayacağı yönündeydi. Ancak evden uzun süre ayrılmam gerektiği zamanlarda, yanıma netbook bilgisayarımı aldığımdan ve bir süre sonra da oyun oynama ihtiyacı hissettiğimden mecburen netbookta oyun oynama denemeleri yaptım. Aslında 8-9 yaşında olan birçok oyun, normal ayarlarda netbooklarda oynanabiliyormuş. Benim gibi oyunlarda grafikten ziyade, oynanabilirliği ön planda tutan oyuncular için bu son derece tatmin edici bir deneyim demek!

 

Şimdi ise kendi netbook bilgisayarımda oynadığım oyunlar arasında en rahat ve en beğenerek oynadıklarımı sizler için derledim. Tabiki sizde bu aşağıdaki 5 oyun dışında sizde birçok oyunu oynayabilirsiniz. Ancak netbook bilgisyarınıza bir fare takmayı unutmayın!

 

İşte benim en beğenerek oynadığım 5 oyun :

 

Quake 3 Arena :

 

2000’li yılların başında bilgisayarlarımızda benchmark oyunu olarakta kullandığımız Quake 3, netbook üzerinden rahatlıkla oynanan oyunlardan birtanesi. Hızlı oyun yapısı gözünüzü korkutmasın, usb üzerinden bağlayacağınız bir fare ile Quake 3’ü tam gaz oynayabilirsiniz!

 

Fallout 2 :

 

RPG sevenlerin gönlünde apayrı bir yere sahip Fallout 2 de netbookta rahatlıkla oynayabildiğiniz oyunlar arasında. Kendisi Windows XP üzeri Windows işletim sistemlerinde çalışmasa da, GOG.com üzerinden satın alınarak Windows 7’de dahi rahatlıkla oynanabilir. Touchpad vasıtasıyla da rahatlıkla oynanabildiğinden ekstra fare takmanıza da gerek kalmıyor. Fallout 2, RPG tutkunu netbook sahiplerininuzun, uzun seyehatlerde harika vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

 

World of Goo :

 

Uzun yıllardır devam eden oyunculuk hayatıma giren en eğlenceli puzzle oyunlarından biri olan World of Goo’da, netbook bilgisayarlarda rahatlıkla çalışan oyunlardan. Ancak kimi zaman hızlı oyun yapısı nedeniyle, touchpad ile oynamak imkansız hale geliyor. Bu nedenle World of Goo oynarken fare kullanmak şart!

 

 

Half-Life

 

FPS tarihinin en önemli oyunlarından olan Half-Life, Steam sayesinde Windows 7’de rahatlıkla çalışan oyunlardan. Steam üzerinden aldığınız Half-Life’ı netbookta oynamak için yine bir fareye ihtiyacınız var. Netbook’un ufak ekranında sanılanın aksine ayrı bir keyif veren Half-Life’ı bir kere de netbook’ta bitirmenin şerefini siz de yaşamalısınız!

 

 

Grand Theft Auto 2

 

Dünyayı kasıp kavuran ve gelmiş geçmiş en çok satan oyun serilerinden biri olan GTA’yı netbook üzerinden oynamak ayrı bir keyif! Yatağa uzanıp, kucağınızdaki netbookla GTA 2 oynarken hem nostalji yapacak hem de ciddi manada stres atacaksınız! Üstelik GTA 2, Rockstar Games’in sitesinden tamamen ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor! GTA 2’yi indirmek için buraya tıklayın.

 

 

Netbook bilgisayarınızın sistem gereksinimine uygun birçok eski oyunu gog.com üzerinden indirip, büyük bir keyifle oynayabilirsiniz! Eğer sizinde netbook üzerinden keyif alarak oynadığınız oyun varsa, onları da yorum olarak belirtip netbook üzerinden oyun oynamak zorunda kalan oyunculara fikir verebilirsiniz!

İyi eğlenceler

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...