Nikki and the Robots İncelemesi

OG-site-YT-banner

Indie ( bağımsız ) oyunların oyun sektöründe gerçekten önemli yer edindiği bir dönemin içindeyiz. Gerek indie Kickstarter projeleri olsun, gerek çeşitli indie oyunların bir süre sonra büyük firmaların himayesi altına girmesi olsun, son yıllarda “indie” kavramı, oyuncuların en sık duyduğu kavramlardan biri haline geldi.

 

Nikki and the Robots

 

Şimdi ise bir indie oyun incelemesiyle sizlerleyiz. “Pay what you want” – İstediğin kadar öde, satış modeliyle sunulan Joyride’ın bağımsız yapımı Nikki and the Robots, arcade bir platform oyunu. Eski oyunları andıran son derece basit grafikleri ve sade arayüzüyle salt oynanış vaadetmekte. Kontrolleri için toplamda yön tuşları hariç 3 tuşun kullanılması da, oyunun ne denli basit bir yapı üzerinde olduğunu gösteriyor.

Fakat grafiklerinin basitliği, arayüzünün sadeliği, kontrollerinin birkaç tuştan ibaret olması sizi Nikki and the Robots’un basit bir oyun olduğu yanılgısına düşürmesin! Yeri geldiğinde bizleri çok zorlayacak, uzun mesailer harcatacak bir platform oyunu.  En ufak bir hatada en baştan başlamamız gereken zorlu bölümlerde, kontrollerimize dikkat etmemiz gerektiği kadar, oyun içi hesaplamaları da doğru yapmamız gerekiyor.

 

Mac, Linux ve Windows platformlarında çalışabilen Nikki and the Robots’la ilgili detaylara buradan göz atabilir, oyunun videolu incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...