Playstation 4 Nihayet Karşımızda!

OG-site-YT-banner

Sony, Şubat ayında yaptığı Playstation 4 lansmanında, yeni nesil Playstation’ın kasasını bizlere göstermemişti. Sadece oyun, teknoloji ve kontrolör kısımlarına yoğunlaşılan bu lansmanın ardından, Türkiye saatiyle dün gece gerçekleşen E3 2013 fuarında, nihayet Playstation 4’ün tasarımı gün yüzüne çıktı.

sony-playstation-4
İki yeni nesil konsol, tasarım olarak birbirinden birazcık kopya çekmemiş mi sizce?

Tasarım itibariyle Xbox One’dan çok net hatlarla ayrılmayan konsolun, rakibine oranla belli başlı avantajları da şimdiden netleşti. 400$’dan satışa sunulacak olan konsol, çıkışı itibariyle Xbox One’dan tamı tamına 100$ daha ucuz olacak. Bu durumda 2 konsol arasında kararsız kalan oyuncular,  ucuz olması sebebiyle doğrudan Playstation 4’e yönelebilir. Özellikle küçük yaştaki çocuğuna hediye alacak ebeveynler, tahminimizce yüksek ihtimalle Playstation 4’ü kapıp eve gidecekler.

Sony’nin yeni nesil konsolu Playstation 4’te 500 GB’lık bir hard disk yerini alacak. Ayrıca Playstation 3’te de olduğu gibi Playstation 4’te de bölge kilidi olmayacak. Rakibi Xbox One’da ise bölge kilidi yer alacak.

Bunun dışında, yine biz oyuncuları yakından ilgilendiren bir diğer durum olan oyun takası, Xbox One’da kısıtlanmıştı. Bu duruma esprili bir şekilde yanıt veren Sony, Playstation 4’te oyun takasına izin vereceklerini açıkladı ve bu konuyla ilgili bir de video yayınladı :

[youtube id=”kWSIFh8ICaA” width=”600″ height=”350″]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...