Pocket RPG İnceleme

OG-site-YT-banner

Pocket RPG İnceleme

Merhaba mobil oyun severler! Bu yazımda sizlere yeni keşfettiğim Pocket Rpg oyununu tanıtacağım. Tasty Poison Games’in sunduğu oyun RPG seven, sevmeyen herkesin hoşuna gidiyor. Çünkü oyun şirin ve basit grafiklerden oluşuyor aynı zamanda çok basit ve bol aksiyonlu bir yapıya sahip. Bu özellikleriyle oyuncuyu hiç sıkmayan Pocket Rpg inceleme konum olmaya hak kazanıyor.

Klasik Üç Sınıf: Savaşçı, Büyücü, Okçu

Pocket RPG İnceleme

Oyuna Blade Master, Battle Mage veya Dark Ranger sınıflarından birini seçerek başlıyoruz.

Blade Master: Çift silah taşıyarak rakiplerine çok güçlü saldırılar yapabilen Blade Master oyunun tartışmasız en kolay oynanışa sahip sınıfı. Oyundaki en yüksek sağlığa sahip bu sınıf aynı zamanda çok yüksek saldırı gücüne de sahip. Fakat bölüm sonu canavarına gelindiğinde ne kadar güçlü olursa olsun hayatta kalmayı başaramıyor. Blade Master düşmanlarına vurdukça “Rage” kazanıyor. Yani her vurduğunda sinirleniyor. Bu da daha hızlı ve daha güçlü olmasını sağlıyor. Ayrıca eğer yeterli Rage’e sahipseniz ölümcül beceriler kullanabiliyorsunuz.

Pocket RPG İnceleme

Battle Mage: Battle Mage’in göze ilk çarpan özellikleri düşük sağlığa, yüksek hasara sahip olması ve yavaş saldırı yapması. Yani klasik “büyücü” tanımına tam uyuyor. Bu yüzden bu sınıf ilk başlarda oynanış açısından oyuncuyu zorlasa da zamanla Blade Master’dan daha güçlü oluyor. Özellikle ateş topu fırlatırken. Battle Mage saldırı yapmak için “Mana” kullanıyor. Eğer Mana’nız yoksa saldırı yapamıyorsunuz yada beceri kullanamıyorsunuz fakat oyunda Mana sıkıntısı yaşamıyorsunuz çünkü Mana’yı sol elinize taktığınız taş ile sürekli yenileyebiliyorsunuz.

Pocket RPG İnceleme

Dark Ranger: Dark Ranger şimdiye kadar gördüğüm en değişik sınıf. Çok fazla sağlığa veya hasara sahip değil ama ekranın her yanını bir anda oklarla doldurabiliyor ve bu okların canavarları takip edebildiğini, içlerinden geçip arkasındaki canavara vurabildiğini hatta aynı okun birde duvardan sekerek başka düşmanlara da hasar verdiğini göze alırsak 1 okla 7 kuş vurabilen Dark Ranger şüpesiz RPG dünyasının en garip sınıfı olmaya aday. Üstelik yapabildiği şeyler bunlarla sınırlı da değil fakat hepsini bir yazıya sığdıramıyorum. Yine de oyunun en zor oynanışa sahip sınıfı Dark Ranger. Çünkü canavarlardan sürekli kaçmak zorunda kalıyorsunuz ve bazen siz daha ne olduğunu anlamadan ölmüş olabiliyorsunuz.

Şirin ama Basit Grafikler

Pocket RPG İnceleme

Oyunun grafikleri çok gerçekçi değil, hatta kimilerine göre şirin sayılmaz bile. Yine de grafikler kötü sayılmaz. Ayrıca mobil platformda iyi grafikler takılma ve donmaya sebeb olduğundan böyle olması daha iyi olmuş. Zaten oyunun adı sırf bu çeşit sadelikler yüzünden Pocket RPG. Yine de takıldığım bir kaç nokta var. Mesela karakter tasarımları çok ayrıntısız yapılmış hatta oduna benziyorlar. Zaten oyunda kütük olan bir canavarla da karşılaşıyorsunuz. Bu arada canavar demişken oyunun canavar tasarımlarındaki aşırı özensizlik ve basitlik görüntü kirliği oluşturuyor.

Ne Dediği Anlaşılmayan Bölüm Sonu Canavarı

Pocket RPG İnceleme

Oyunun sesleri de grafikleri gibi sade. Sesler kulak tırmalamıyor, çok gerçekçi olmamakla birlikte aşırı saçma da değil fakat bölüm sonu canavarlarında bir ses problemi var. Hani oyunun “olmamış” dediğim tek noktası bu. Buradaki sorun bölüm sonu canavarının seslerinin üst üste binmesiyle ilgili ve gülerken çıkardığı sesler birbiriyle alakasız. Fakat bu sorun sadece bölüm sonlarında ve birkaç saniyeye mahsus olduğundan es geçebiliriz.

Tuş Kombinasyonlu Beceriler

Pocket RPG İnceleme

Oyunda oynanış açısındandan pek sıkıntı yok. Kontrol tuşları fazlasıyla büyük fakat oyunda beceri kullanırken diğer RPG’lerden farklı olarak tek bir tuşa basmak yerine hareket etme ve saldırı tuşlarına belirli bir sırayla basmak gerekiyor. Bu özellik oyuna dövüş oyunu oynuyormuş hissi veriyor. Tabiki bu tuş kombinasyonunu dokunmatik ekranda uygulamak zor oluyor. Bu yüzden oyun Xperia Play için optimize edilmiş.

Pocket RPG bir başyapıt olmayabilir fakat çok eğlenceli bir oyun olduğu kesin. Zaten bir oyunda aradığınız ilk şey grafik ve sesten önce eğlencedir öyle değil mi? Tamam oyun biraz basit olabilir ama bu basitlik oyunu her an her yerde oynayabilmenizi sağlıyor. Oyunun büyük kitlelere hitap etmesi işte bu yüzden. Eğer siz de her canınız sıkıldığında oynayabileceğiniz zevkli bir oyun arıyorsanız Pocker RPG tam size göre.

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...