S2 Son Silah – Beta İncelemesi

OG-site-YT-banner

[dropcap]K[/dropcap]lasik MMOFPS oyunlarından sıkıldık dediğinizi duyar gibiyim. Sıcak yaz günlerinde, sıkıntınızı giderecek yenilikçi bir oyun bizlerle :  S2 Son Silah ! Güzel bir tasarım ve ilgi çekiciliğe sahip olan S2 Son Silah, Joygame’nin yeni bombalarından birisi. Oyunun genel olarak hikayesine bir göz atacak olursak ;

21. yüzyılın sonunda özgürlük kisvesi altında vahşi kapitalizm dünyanın en ücra köşelerine bile yayılmıştı. Artık dünya üzerindeki her şeyin bir parasal karşılığı vardı. Paran varsa kral, paran yoksa bir hiçtin. İnsanlar üzerinde söz sahibi olmak için yeterli paraya sahip olmak yetiyordu.

Böyle bir dünyada insanların da paraya olan takıntıları artmış, ahlak ve diğer insani değerler tamamen satılığa çıkarılmıştı. Refah ve güç zengin bir grup insan tarafından ele geçirilmiş, nüfusun büyük çoğunluğu açlık ve farkirlikle mücadele eder olmuştu.

Günün birinde şehrin tam orta yerinde büyük bir patlama oldu. Açlık ve fakirlikten harap olmuş halk, umutsuz bir şekilde isyana başladı. Yılların biriken nefreti, isyan dalgaları halinde sokaklardan taşarken, polis kuvvetlerinin olaylara müdahalesi yüzünden şehir cesetlerle dolmaya başladı.

Olayın ardından, zenginler kendilerini ve servetlerini korumak için polis kuvvetlerini satın alarak isyancıları susturmaya ve uzaklaştırmaya çalıştırlar. Birleşerek çete gruplarını oluşturan isyancılar, bunlara karşılık olarak bombalama, kaçırma ve suikaste dayalı vahşet ve nefret eylemleri sergilemeye başladılar.

Her iki tarafında kaderini belirleyecek olan ikinci Sokak Savaşları başlamak üzereydi.

Oyunun hikayesi bu şekildeydi.Sizlerden gelen yoğun istekler sonucunda S2 Son Silah Beta’sına bir göz attık. Şimdi oyunumuzu mercek altına almaya başlayabiliriz. 🙂

Oyuna giriş yaptığımızda çok ilgi çekici ve dinamik bir şekilde kullanıcı adı ve şifremizi girdiğimiz ekran gelmekte. Kullanıcı adımızı ve şifremizi girdikten sonra yine aynı ilgi çekicilik ve dinamiklikte bir sunucu seçim odası karşımıza geliyor. Bu ekran çok hoşuma gitti arka plandaki hareketli görsel oldukça hoş tasarlanmış. (Videolu incelememizde detaylıca görebilirsiniz.) Oyunda şuanlık 2 sunucu bulunuyor ancak bunlar ilerleyen zamanlarda artabilir. Bence arttırılmalı çünkü bayağı bir oyuncuya sahip ve bu oyuncular bu sunuculara sığmıyor. 🙂

Arayüz kısmı ise yine çok kullanışlı ve dinamik olarak hazırlanmış. Her şey elimizin altında diyebilirim yani bir silah modifikasyonu yapacaksınız diyelim diğer türlerdeki gibi menüleri karış  karış gezeceğimize direkt olarak menüde görebiliriz.

Oyununda 5 farklı mod hazırlanılmış. Bunlar sırası ile şöyle ;

  • Ölüm Oyunu – Standart

  • Ölüm Oyunu – Özel

  • Raund Maç

  • Mücadele

  • Yok Etme

Ölüm Oyunu – Standart

Hedeflenmiş öldürme sayısına ilk ulaşan takım maçı kazanır. Bu süre içinde ölen oyuncular tekrar canlanabilirler.

Ölüm Oyunu – Özel

Aynı şekilde yine  öldürme sayısına ilk ulaşan takım maçı kazanır. Bu süre içinde ölen oyuncular tekrar canlanabilirler ancak haritalara özel silahlarla oynanır.

Raund Maç

Belirlenen Raunt sayısına ilk erişen maçı kazanır. 2 dk içinde karşı takımın bütün adamlarını öldüren kazanır.

Mücadele

Bir tek raundtan oluşur. İki takımda belirli nesneyi kapıp kendi bölümlerine götürebilmek için mücadele verir.

Yok Etme

Saldıran takım belirlenen hedefi bombalayarak raundu kazanmalıdır. Hedeflenen öldürme sayısına ilk ulaşan takım maçı kazanır. Bu süre içinde ölen oyuncular tekrar canlanabilirler.
S2 Son Silah yüksek grafiklere sahip olmasına rağmen çok düşük boyutu ile kendi daha da cazip kılıyor. Hele birde modifikasyon özelliğinin olması oyunu tadından yenmez haline getiriyor. Oyun tamamen Türkçe ancak radyo bölümünü İngilizce olarak da ayarlayabilirsiniz. Silah geçiş animasyonları ve dürbün maçlarında olan o atışı yaptıktan sonraki geri itilme olayı anlatılmaz bir duygu. Mutlaka oynamalısınız derim ben, lafı fazla uzatmadan videolu incelememize geçelim. Detaylı bilgiler ve oynanış hakkında bilgilere videolu incelememiz den sahip olabilirsiniz.

S2 Son Silah Beta – Videolu İnceleme

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...