Sega Game Gear İncelemesi ( Nostalji )

OG-site-YT-banner

Bugün nostalji bölümümüzde yine bir efsane konsolu inceliyoruz. Sega‘nın ilk taşınabilir el konsolu olan Game Gear konuğumuz oluyor!

Sega Game Gear
Arkadan aydınlatmalı renkli ekrana sahip olan Game Gear, Nintendo Gameboy Color‘un çıkmasından ve Gameboyların ekranlarının renklenmesinden tam 7 yıl önce bu atılımı yaparak oyuncuların kalbinde yer edinmeyi başarmıştı. Ancak yüksek pil tüketimi onun “taşınabilir” oyun konsolu işlevini azaltıyor, oyunculara  yüklü bir pil maliyeti ödetiyordu. Kendisinden 2 sene önce çıkan Nintendo Gameboy renksiz bir ekrana sahip olmasına rağmen 4 kalem pille 30-35 saat arası oyun oynatırken, Game Gear 6 adet kalem pille sadece 4-5 saat civarında oyun oynamaya olanak sağlıyordu.

 

Bu nedenlere birde Gameboy‘a oranla yüksek satış fiyatı eklenince Game Gear maalesef başarısız bir el konsolu olarak tozlu sayfalarda kendisine yer buluyordu.

 

Türkiye’de hatta Ebay‘de bile son derece zor bulunan Game Gear,oyun koleksiyoncularının hayallerini süsleyen bir oyun konsolu.

 

Umarım incelememizi beğenirsiniz, ilerleyen zamanlarda arayı fazla açmadan bir Nintendo Gameboy incelemeside yapıp yine OyunGünlüğü’nde yayınlayacağız. Nostalji severler, bizi takip etmeye devam edin!

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=IkCkx73wuos[/youtube]

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...