Sniper Elite V2 Yeni Oyun İçi Videosu

OG-site-YT-banner

Oyun dünyasında bazı konular vardır ki çok ama çok nadir olarak işlenir. Red Dead Redemption çıkana kadar, piyasaya sürülen Western temalı oyunların sayısı neredeyse bir elin parmaklarını geçmiyordu. Aslında sinema sektöründe çok önemli bir yere sahip Western nedense oyunlara uyarlanmıyordu.

Bunun bir başka örneğide Sniper, yani keskin nişancı ruhuna bürünerek, gizli bir şekilde ve yakın temasa fazla girmeden çeşitli görevleri yapmaktı. Her ne kadar silahlı oyunların sayısı bugün başını almış gidiyor olsada nedense Sniper oyunları çok nadir olarak geliştiriliyordu. Fütüristik silahlarla, 20. yüzyılın başındaki silahlarla, modern silahlarla dolu onlarca oyun varken, keskin nişancı tüfekleri maalesef bu oyunların arasına serpiştirilmiş, oyunun akışına göre 1 veya 2 kere kullanmamızı gerektirecek şekilde bizlere sunulmuştu.

 

Sniper Elite 2

Sniper Elite, 2005 yılında ilk çıktığında çok büyük ses getirmişti. Savaş atmosferini güzel yansıtması, arcade/simülasyon dengesini çok iyi oturtması ona bu başarıyı getirmişti. Arkasından Sniper Ghost Warrior çıkmıştı ve artık sniper oyunlarına olan talep oyun yapımcılarının gözünden kaçmıyordu.

Sniper Elite V2 ise, 2005 yılında çıkan Sniper Elite‘in devamı niteliğinde. Mayıs ayında PC, PS3, Xbox 360 platformları için çıkması planlanan Sniper Elite V2, videolardan anlaşıldığı kadarıyla bu türün geldiği son nokta! Oyunun fizik motorundaki gerçekçilik kelimenin tam anlamıyla beni benden aldı. Mermilerin vücuda saplandığı anda ortaya çıkan efektler kimi zaman rahatsız edici derecede gerçekçi! Yapımcılarda bu konuda son derece iddialı.

Şimdi sizleri Sniper Elite V2‘nin son yayınlanan ve oyun içi görüntülerle birlikte bıralım, bakalım siz de beğenecek misiniz?

 

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...