Team Fortress 2 Oyun Modları ve Sınıflar

OG-site-YT-banner

Bu yazımızda Team Fortress 2’nin oyun modlarından ve oyundaki sınıflardan bahsedeceğiz.

Adı üstünde  bir takım oyunu olan Team Fortress 2,  aslında şu anki en çılgın FPS oyunlarından birtanesi.

 

Oyunda 2 takım vardır. Kırmızı ve mavi  takım. Bu takımlar arasında herhangi bir oyun dinamiği farkı yoktur. Ancak oyunda farklı oyun modları vardır.

 

Capture The Flag modunda karşı takımın doğduğu yerde bulunan çantayı alıp kendi bölgenize getirmelisinizdir.

Control Point modunda karşı takımın veya sahipsiz bölgeleri ele geçirmelisiniz. Ya da kendi bölgelerinizi korumalısınız.

Payload modunda içi bomba dolu bir treni diğer takımın koruduğu yere götürmektir.

 

 

Oyunu oynadıkça farklı zamanlarla yeni silahlar kazanacaksınız. Bu silahlar kullandığınız sınıfın askerini güçlendirmek için size yardımcı olacak.

 

Oyun içinde farklı sınıfların askerlerini (classlar) seçebilirsiniz. Bu sınıflara değinecek olursa ;

 

Scout

Scout bir kere zıpladıktan sonra havada tekrar zıplayabilir.Çoğu silahı pompalı tüfektir.

 

Soldier

Soldier’in hareket olarak özel bir şeyi yoktur. Ancak elinde bulunan bazukasıyla düşmanları öldürmek çok kolaydır.Hareket olarak bir şey yapamaz ancak kendi altına füze sıkarak yüksek bir zıplayış yapabilir.

 

Pyro

Pyro yavaş hareket eder,canı azdır ancak elindeki yakma silahı ile bir ölüm makinesidir.Ancak elindeki silah sadece yakındaki düşmanlara etki eder.

 

Demoman

Bir adet bomba fırlatıcı bir adet de kontrollü bomba fırlatıcısı vardır. kontrollü bomba fırlatıcısı ile attığınız bombalar duvara yapışabilir ve siz sağ tık yaptığınızda patlar.

 

Heavy

Elindeki minigunla etrafa terör saçar.Canı fazladır. Yavaş hareket eder.

 

Engineer

Elinde pompalı tüfek vardır ancak bazı şeyler inşa edebilir.İnşa ettikten sonra ingiliz anahtarıyla ona vurarak onu güçlendirebilir.

 

Medic

Elindeki silahıyla takım arkadaşlarına can verir.Can verdikçe Übercharge denen şey dolar. Übercharge dolunca bir takım arkadaşına basar ve birkaç saniyeliğine ölümsüz olurlar.

 

Sniper

Çoğu oyundan bildiğiniz gibi elindeki dürbünlü tüfekle saklanarak düşmanlarını öldürür.

 

Spy

Sağ tıkla görünmez olabilir.Diğer bir silahıyla düşmanların kılığına girebilir.Sapper adlı aletiyle engineerlerin yaptığı şeyleri patlatabilir.

 

Son derece keyifli bir oyun olan Team Fortress 2 için ilerleyen zamanlarda yeni rehberler hazırlayıp yayınlayacağız. Oyunun Steamde ücretsiz olarak sunulduğunu da hatırlatmamda yarar var!

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...