Valve’den Konsol Geliyor!

OG-site-YT-banner

Half Life, Counter Strike, Portal, Left 4 Dead gibi serilerle, oyuncular için her zaman farklı bir yere sahip oldu Valve. Oyuncuları dinleyen, onlara istediğini kendi tecrübelerini de katıp sunan ve her zaman bir şekilde neredeyse herkese istediğini veren bir firma. Ayrıca Steam gibi bir nimetin de yaratıcısı olmak onları çok eşsiz kılıyor.

 

 

Valve’nin kurucusu Gabe Newell VGA’da Kotaku’ya yaptığı açıklamada ise yeni bombasını patlattı!  Televizyon odaklı bir PC , yani bir nevi yeni bir ev konsolu. Ürünün detaylarından tam olarak bahsetmeyen Gabe Newell, kısaca şu özelliklerinden bahsetmiş ; Steam odaklı bir sisteme sahip olacak, yeni nesile gelecek olan PS4 ve Xbox720 kalitesinde bir donanıma sahip olacak(!) ve tabi PC’nin en güzel özelliklerinden biri olan açık bir sisteme sahip olacak. Ayrıca yeni nesil bir grafik moturu üzerinde çalıştıklarını da belirtmiş.(Her yeni grafik motorunun gücünü göstermek için Half – Life oyunu yaptıklarını düşünürsek, “Half – Life 3 de geliyor mu acaba?” diye sordum bir an kendime açıkçası.)

Artık 3 firmanın bir nevi tekel bir yöntem sürdürmesinden sonra bu konsol yenilikçi ve farklılık yaratacak bir yapıda geleceğinden şüphemiz yok gibi. Her ne olursa olsun kısaca anlayacağımız gibi yine oyunculuk kazanacak!

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...