Yazar Kadromuz Genişliyor, Sen de Oyun Günlüğü Ekibine Katılabilirsin!

OG-site-YT-banner

Merhaba değerli oyunseverler,

Oyun Günlüğü olarak, yayın hayatımızda 1.yılına girmenin ve bu kısa süre zarfında büyük gelişmeler göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Artık Oyun Günlüğü’nü biraz daha büyütmek ve Türkiye’deki sayılı oyun siteleri arasına sokmak için yazar kadromuzu genişletmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda , Oyun günlüğüne dahil olmak isterseniz. Başvurularını gönderebilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuruları en kısa zamanda değerlendirip sizlere geri döneceğiz.

 

Oyun Günlüğü gerçek bir oyun sitesidir. Belli aralıklarla yazılı ve videolu oyun incelemeleri, güncel oyun haberleri, videolu oyun ekipmanı incelemeleri, videolu nostalji incelemeleri, Türk oyun sektörü üzerine yazılar ve oyun rehberleri Oyun Günlüğü’ne eklenmektedir. Tek bir kategoride değil, birçok kategoride içerik üreten Oyun Günlüğü, ürettiği içerikte en çok kaliteye önem verir.

Bu nedenle, öncelikle bu işi kısa süreli bir heves olarak görmeyen, uzun vadede Oyun Günlüğü ekibinde kalıcı olacak dostlar aramaktayız.

Yukarıda belirtilen pozisyonlara öncelikle başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu pozisyonlara çok fazla takılmanıza gerek yok, şöyle ki; haber editörü oyun incelemesi de yazıp gönderebileceği gibi, inceleme editörü de oyun rehberi yazıp yayınlatabilir. Bunlar sadece ana iş bölümünü oluşturmak adına belirlenmiştir.

Şimdi gelelim kriterlere, sizleri çok fazla sıkmamak adına saçma kriterler koyup, gereksiz prosedürlerle uğraşmak istemiyoruz. Bu nedenle, aşağıdaki kriterler size uyuyorsa, bize Adınızı, soyadınızı, yaşınızı, yaşadığınız şehri, sahip olduğunuz oyun konsollarını, İngilizce seviyenizi ve daha önce çalıştığınız benzer organizasyonları ( varsa ) admin@oyungunlugu.net adresinden iletebilirsiniz.

Başvurunuzu yaparken, başvuru yaptığınız pozisyona göre 1 adet örnek yazı yazmanız gerekiyor.

 

Haber editörleri minimum 100 kelimelik bir haber,

rehber editörleri minimum 300 kelimelik bir oyun rehberi,

inceleme editörleri ise minimum 700 kelimelik bir oyun incelemesiyle başvuru yapabilirler.

 

Yazıları nasıl yazacağınız konusunda bilginiz yoksa, sitemizdeki kategorileri inceleyebilirsiniz. Örneğin oyun rehberlerini nasıl yazacağınızı kestiremiyorsanız, rehber bölümüne girip, oradaki yazıları kendinize örnek olarak alabilirsiniz. Yazıların %100 özgün, yani tamamen sizin tarafınızdan yazılmış olması gerekiyor, içinde kopya içerik barındıran yazılarla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Haber editörleri için haftada en az 7 haber ekleme kriteri mevcuttur.

Oyun rehberi editörleri için haftada en az 2 rehber ekleme kriteri mevcuttur.

İnceleme editörleri için ayda en az 4 oyun incelemesi ekleme kriteri mevcuttur.

Ayrıca tüm editörlerin, her haftasonu Skype üzerinden yaptığımız sesli toplantılara katılması da gerekmektedir.

Yazı konusunda daha öncesinden bir tecrübeniz yoksa ve yazarlığınız iyi seviyede değilse korkmanıza gerek yok. Bizzat yönetim olarak sizlere elimizden gelen tüm destekleri bu konuda sunacağız. Yazılarınızın başlarda yeterli seviyede olmaması son derece doğaldır. Hep beraber bunu çalışarak rahatlıkla aşabiliriz!

Bununla birlikte eğer yukarıdaki kriterler sizi zorluyorsa ve yeterli vaktiniz yoksa “Gönüllü yazar” olarak da Oyun Günlüğü’nde görev alabilirsiniz. Gönüllü yazarların yazıları yayınlanmadan önce yönetim onayından geçer ve uygunsa yayınlanır. Gönüllü yazarlar için herhangi bir yazı girme alt limiti yoktur.

Eğer oyunları seviyorsanız, gerçek bir oyun sitesinde görev alıp kendinizi geliştirmek istiyorsanız, ekibimize katılıp Oyun Günlüğü ailesinin bir bireyi olabilirsiniz! Başvurularla ilgili her türlü sorunuzu da yine admin@oyungunlugu.net adresine iletebilir, yanıt alabilirsiniz!

İlginize şimdiden teşekkürler,

Oyun Günlüğü Yönetimi

You might also like More from author

Comments

Yükleniyor...